PKO Ekstraklasa: Cracovia rzutem na taśmę wyrywa remis z Rakowem Częstochowa

Tomas Vestenicky (Cracovia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszej sobotniej potyczce piątej serii gier PKO Ekstraklasy, Cracovia zremisowała na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa (2:2).

Zespół Marka Papszuna to jedna z rewelacji u progu sezonu. Trzy zwycięstwa i ledwie jedna porażka – takim bilansem mogli pochwalić się częstochowianie i aktualnie byli drugą siłą w tabeli. – Raków to zespół, który już w poprzednim sezonie grał bardzo agresywnie. Często wykorzystywał stałe fragmenty gry. Jak zauważyliśmy podczas analizy, wykonują w ich trakcie dużo wybloków – zachwalał rywala, Michał Probierz.

Goście wyprowadzili dwa silne ciosy w pierwszym kwadransie gry. W 11. minucie David Tijanić z głębi pola zacentrował na głowę Tomasa Petraska, a ten nie zwykł marnować takich okazji. Cztery minuty później fantastycznym strzałem “zdjął pajęczynę” David Tijanić. Sygnał do odrobienia strat dał Filip Piszczek, który dziś wyszedł jako klasyczna “dziewiątka”. W 79. minucie Jakuba Szumskiego uratowała poprzeczka po strzale Marcosa Alvareza. Końcówka była już zdominowana przez zespół “Pasów”, wydawało się, że zabraknie im czasu, żeby zdobyć chociaż jedno “oczko”. W 97. minucie gola zdobył Ivan Fiolić, i po wideoweryfikacji arbiter uznał trafienie i zespoły podzieliły się punktami.