PKO Ekstraklasa: Cenny remis Łęcznej z Piastem

Kamil Kiereś

Twitter/PKO BP Ekstraklasa

Piast Gliwice rozczarował. Podopieczni Waldemara Fornalika tylko zremisowali w Łęcznej z Górnikiem 1:1 w meczu otwarcia 11. kolejki PKO Ekstraklasy.

To nie było porywające południe w Łęcznej, ale trzeba przyznać, że gospodarze zagrali jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Choć początek nie zapowiadał takich problemów Piasta. Gliwiczanie wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie. Patryk Sokołowski idealnie zachował się w polu karnym rywali po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Kądziora. Pomocnik z dużym spokojem pokonał Macieja Gostomskiego i jego zespół prowadził 1:0.

Górnik potem zachowywał czujność w defensywie i sam zadał jeszcze cios przed przerwą. Leandro podręcznikowo dośrodkował w pole karne do Bartosza Śpiączki, a ten strzałem głową pod poprzeczkę nie dał szans Frantiskowi Plachowi.

Plach potem jeszcze kilka razy musiał ratować zespół przed porażką. Ostatecznie doszło do podziału punktu. To cenny remis dla Górnika, który jest ostatni w tabeli i każde oczko z wielką chęcią przygarnie. Piast pozostanie w środku stawki.

16.10.2021, 12:30, 11. kolejka PKO Ekstraklasy

Górnik Łęczna – Piast Gliwice 1:1 (1:1)

45+1. Śpiączka – 3. Sokołowski

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Leandro, Kamil Pajnowski, Tomasz Midzierski, Bartosz Rymaniak – Janusz Gol, Tomasz Tymosiak (72′ Szymon Drewniak) – Serhij Krykun (86′ Michał Mak), Alex Serrano (82′ Damian Gąska), Marcel Wędrychowski (81′ Łukasz Szramowski) – Bartosz Śpiączka (86′ Przemysław Banaszak).

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Tomas Huk, Ariel Mosór (89′ Tomasz Mokwa), Alexandros Katranis – Patryk Lipski, Patryk Sokołowski – Damian Kądzior, Tiago Alves (58′ Dominik Steczyk), Michael Ameyaw (58′ Arkadiusz Pyrka) – Alberto Toril (84′ Tom Hateley).

Żółte kartki: Tomasz Tymosiak, Tomasz Midzierski, Kamil Pajnowski (Górnik Łęczna) oraz Dominik Steczyk, Alberto Toril (Piast Gliwice).