PKO Ekstraklasa: Bezbramkowy remis w Warszawie

Legia Warszawa - Europa FC, 18.07.2019, I runda el. do Ligi Europy / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Legii Warszawa w ramach 3. kolejki PKO Ekstraklasy bezbramkowo zremisowali przy Łazienkowskiej ze Śląskiem Wrocław. Goście zakończyli zatem passę sześciu zwycięstw z rzędu w rozgrywkach ligowych.

Aleksandar Vuković cały czas apeluje do kibiców o cierpliwość, bo forma zawodników z każdym meczem będzie rosnąć.  Awans do kolejnej rundy w Lidze Europy był wymęczony, zespół Śląsk wydaje się silniejszy niż ekipa z Finlandii. – Śląsk dobrze rozpoczął sezon, ma doświadczony skład i kilku nowych zawodników. Jest to drużyna, która pod wieloma względami nie różni się od innych drużyn. To wymagający przeciwnik. Wokół Legii często budowana jest inna rzeczywistość, mimo że ja zawsze podkreślam i proszę, by nie patrzyli na Legię przez pryzmat wyobraźni, ale na chłodno obserwowali rzeczywistość – mówił Aleksandar Vuković.

Największe zagrożenie pod bramką gości stwarzał Litwin Arvydas Novikovas. Były zawodnik Jagiellonii Białystok kilkakrotnie tworzył niebezpieczeństwo, lecz za każdym razem na posterunku był Matus Putnocky. Ostatecznie mecz zakończył się bez bramek, a przed legionistami walka w III rundzie eliminacji Ligi Europy z greckim Atromitosem.

04.08.2019, 3. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego, Widzów: 

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 0:0 (0:0)

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesović, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Paweł Stolarski – Arvydas Novikovas, Andre Martins, Walerian Gwilia (Dominik Nagy 77′), Domagoj Antolić, Luquinhas (Jose Kante 84′) – Jarosław Niezgoda (Sandro Kulenović 72′)

Śląsk: Matus Putnocky – Łukasz Broź, Wojciech Golla, Piotr Celeban, Dino Stiglec – Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek (Jakub Łabojko 61′) – Charly Musonda, Robert Pich, Przemysław Płacheta (Adrian Łyszczarz 84′) – Erik Exposito (Mateusz  Cholewiak 72′)

Żółte kartki: Andre Martins  – Krzysztof Mączyński

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Piłkarz meczu: Arvydas Novikovas


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *