PKO Ekstraklasa: Asysty Damiana Kądziora ozdobą meczu w Gliwicach (WIDEO)

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piłkarze Piasta Gliwice triumfowali z Miedzią Legnica (2:1) w ósmej kolejce PKO Ekstraklasy. Kluczowe dla gospodarzy okazały się doskonałe asysty Damiana Kądziora.

Miedź Legnica przed tygodniem w końcu zgarnęła pełną pulę po zwycięstwie z Lechią Gdańsk, z której kilka dni temu rozstano się z Tomaszem Kaczmarkiem. – Będziemy chcieli szukać słabszych punktów w defensywie Piasta i troszeczkę bardziej narzucić swój styl gry – zapowiadał Wojciech Łobodziński. Piastunki też nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Pięć porażek i ledwie dwa zwycięstwa pokazują trudną sytuację.

W 19. minucie Hubert Matynia znalazł podaniem Olafa Kobackiego, który zwodem oszukał Ariela Mosóra i precyzyjnie pokonał Frantiska Placha. Gospodarze mogli odpowiedzieć w 23. minucie, lecz po główce Mosóra piłka trafiła w poprzeczkę. W 32. minucie Chuca zdobył bramkę, ale po sprawdzeniu na wozie VAR zauważono spalonego Hiszpana. Gliwiczanie wyrównali w 42. minucie, kiedy po rzucie rożnym wykonanym przez Damiana Kądziora do piłki wyskoczył Cristian Reiner i wpakował ją do siatki. Trzecią asystę w kampanii ligowej Kądzior zanotował przy trafieniu Jakuba Czerwińskiego. Tym samym ekipa Fornalika odskoczyła od dolnych rejonów tabeli na dwunastą lokatę, a już w sobotę zmierzą się w derbach Górnego Śląska z Górnikiem Zabrze.