
PKO BP Ekstraklasa: Wisła Płock rozgromiła Zagłębie! Dwa gole Sekulskiego
Na inaugurację 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała u siebie Zagłębie Lubin. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną gospodarzy 4:0! Dwa razy na listę strzelców wpisał się Łukasz Sekulski, raz także Rafał Wolski.
Wisła już od samego początku zaznaczyła, że ich rywal z Płocka nie wyjedzie z niczym. Gola w 5. minucie gry zdobył Łukasz Sekulski po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego. Napastnik wbiegł w pole karne, a następnie precyzyjnym strzałem głową posłał futbolówkę do siatki. Niedługo później Wisła podwyższyła prowadzenie na 2:0. Swoje trzy grosze przy tym trafieniu dołożyła murawa, która była mocno nasączona wodą. Sprawiło to, że "asekuracyjne" podanie do tyłu zamieniło się w groźną okazję dla gospodarzy. Piłka zatrzymała się w okolicach 7. metra, tam dobiegł do niej Sekulski, który oddał ją Warchołowi. Ten zaś oddał celny strzał, z którym poradził sobie Hładun. Niestety przy dobitce Wolskiego nie miał nic do powiedzenia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Pogoda nie oszczędza dziś ani piłkarzy, ani murawy. Piłka w pewnym momencie stanęła w polu karnym @ZaglebieLubin i mamy 2-0 dla @WislaPlockSA! ⚽
📺 Bramka Rafała Wolskiego poniżej, a mecz możecie oglądać w CANAL+ SPORT pic.twitter.com/wLrBENJSRz
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) August 20, 2021
Zagłębie po zmianie stron próbowało odwrócić losy tego spotkania. Już w pierwszej połowie mieli oni okazje, jednak skuteczność mocno zawodziła. W drugich 45. minutach także nie udało im się pokonać Kamińskiego, za to ich rywale podwoili stan sprzed przerwy. W 59. minucie znów dali o sobie znać Wolski i Sekulski. Dośrodkowanie z prawej flanki od pierwszego z wymienionych wykorzystał drugi. Dla napastnika to drugie trafienie w tym spotkaniu. Zaledwie chwilę później na tablicy wyników było już 4:0! Po kolejnej udanej akcji gospodarzy gola samobójczego zdobył Ian Soler. Stały fragment na trzy tempa rozegrali piłkarze z Płocka. Długie podanie otrzymał Wolski, który posłał piłkę w pole karne. Ta zaś trafiła pod nogi Solera, który niefortunnie posłał ją do bramki swojej drużyny. Przez blisko pół godziny gry wynik z 63. minuty nie uległ zmianie. Gospodarze podtrzymali tempo gry i zachowali spokój w defensywie.
⏱ FT | Koniec meczu! Pogrom!#WPŁZAG 4:0 pic.twitter.com/SUKLycXtTt
— Wisła Płock (@WislaPlockSA) August 20, 2021
-
Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167
Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166
Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-
EkstraklasaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem
Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-
EkstraklasaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09