PKO BP Ekstraklasa: Wisła Płock pewnie pokonuje Jagiellonię

Wisła Płock wygrała z Jagiellonią w meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobywali Damian Warchoł, Damian Michalski i Łukasz Sekulski.

Pierwsza połowa spotkania nie okazała się zbyt ciekawa, a sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. Brak sytuacji stuprocentowych powodował, że w powietrzu unosił się zapach bezbramkowego remisu. Na początku drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił, lecz z każdą minutą sytuacja ulegała poprawie. W 71. minucie wynik meczu otworzył Damian Warchoł. Były piłkarz Legii Warszawa umieścił piłkę w bramce po strąceniu Kolara. Minęły zaledwie cztery minuty, a na tablicy wyników oglądaliśmy już wynik 2:0. Tym razem do bramki trafił Damian Michalski, który wykorzystał świetne dogranie z rzutu rożnego. W 79. minucie gwóźdź do trumny przyjezdnych wbił Łukasz Sekulski.

Sobota 18.09.2021, 8. kolejka PKO BP Ekstraklsy, Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku

Wisła Płock – Jagiellonia 3:0 (0:0)

71. Warchoł, 75. Michalski, 79. Sekulski

Wisła Płock: Kamiński – Michalski, Lagator, Rzeźniczak – Błachewicz – Wolski (33. Furman), Rasak, Vallo, Szwoch – Sekulski, Warchoł

Jagiellonia Białystok: Steinbors – Kwiecień, Augustyn, Puerto – Přikryl, Struski, Romanczuk, Bida, Tabiś – Toporkiewicz, Żyro

Zółte kartki:   81. Furman (PLO) – 45+1. Tabiś (JAG)