PKO BP Ekstraklasa: Wielka feta na stadionie w Zabrzu, Górnik pokonuje Widzew Łódź [WIDEO]

Górnik Zabrze w piątkowym meczu rozgrywek PKO BP Ekstraklasy pokonał Widzew Łódź 3:0.

Po dziewięciu latach przerwy obydwa zespoły miały okazję znowu skrzyżować miecze w walce o ligowe punkty. Ostatnim razem na starym stadionie w Zabrzu padł wynik 3:2. Tym razem było nieco inaczej.

Już w ósmej minucie Sanchez próbował pokonać Bielicę, ale po jego wyśmienitym przyjęciu strzał wylądował nad bramką. W 16′ minucie szczęścia strzałem z dystansu szukał Dani Pacheco, ale również się pomylił. Zaledwie dwie minuty później gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego gola, kiedy to Szymon Włodarczyk posłał precyzyjny strzał zza pola karnego. Na tym jednym trafieniu się jednak nie skończyło, ponieważ Lukas Podolski udowodnił swoją jakość. Również zza pola karnego, lewą nogą, z pierwszej piłki. Palce lizać! Później nieśmiało Widzew próbował zminimalizować straty uderzeniem Bartłomieja Pawłowskiego, ale jego uderzenie nie przestraszyło golkipera “Trójkolorowych”. Wydawało się, że nic już w pierwszej połowie się nie zmieni, ale Szymon Włodarczyk wykorzystał sprytne podanie Podolskiego. Widzew po pierwszej połowie na kolanach!

W drugiej połowie goście nie potrafili przełamać muru w postaci Daniela Bielicy, który tego wieczoru był bardzo pewny pomiędzy słupkami. Drugim czynnikiem szkodzącym Widzewiakom były niecelne strzały daleko od bramki. W 66′ minucie za to Robert Dadok po udanej akcji strzelił mocno na bramkę, lecz wprost w Ravasa. Pod koniec meczu kolejną fenomenalną paradą popisał się Bielica, znowu powstrzymując Pawłowskiego. Ewidentnie pojedynek byłego piłkarza Malagi z wychowankiem Górnika tego wieczoru wygrał ten drugi.. Jak zresztą cały mecz.

28.10.2022r., 15. kolejka rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla (Zabrze)

Górnik Zabrze – Widzew Łódź 3:0

Włodarczyk 18′, 45+6′, Podolski 24′

Górnik Zabrze: Bielica – Szcześniak, Bergström, Jensen (45+1. Dadok) – Wojtuszek (63. Cholewiak), Mvondo, Pacheco (63. Vrhovec), Janża – Okunuki (86. Maroša), Podolski – Włodarczyk (86. Krawczyk).

Widzew Łódź: Ravas – Stępiński, Szota (46. Żyro), Kreuzriegler – Zieliński (46. Danielak), Hanousek (81. Shehu), D. Kun (46. Letniowski), Miloš (78. Zjawiński) – Terpiłowski, B. Pawłowski – Sanchez.