PKO BP Ekstraklasa: Warta remisuje z Piastem. Efektowny rajd Szmyta

Warta Poznań (Twitter)

W pierwszym sobotnim spotkaniu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Wynik był ustalony już po 23. minutach. Dla Warty trafił Kajetan Szmyt, wyrównał Michael Ameyaw.

Warta Poznań rozpoczęła to spotkanie od wyjścia na prowadzenie! Kajetan Szmyt wpadł w pole karne, minął Dziczka i pokonał Placha płaskim strzałem przy słupku. To był pierwszy i ostatni strzał gospodarzy w pierwszej połowie. Piast doprowadził do wyrównania 23. minucie. Po stałym fragmencie gry piłka wróciła w pole karne, Jorge Felix zagrał do Ameyaw. Ustawiony dziś jako napastnik zawodnik musiał umieścić piłkę w siatce. Poza bramkami niewiele działo się przed przerwą w Grodzisku Wielkopolskim. Obydwa zespoły obudziły się w ostatnim kwadransie. Najpierw świetnie dryblował Miguel Luis i zagrał do Vizingera, który jednak przestrzelił. Kilka minut później w polu karnym odnalazł się Dziczek, ale uderzył tylko w słupek. Poza tymi dwoma strzałami brakowało konkretów w drugiej części spotkania. Duża ilość dośrodkowań nie przekładała się na bramkowe okazje. Podział punktów w Grodzisku Wielkopolskim sprawił, że Piast ciągle ma punkt przewagi nad Wartą w ligowej tabeli.

28.10.2023 r, 13. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Dyskobolii w Grodzisku Wlkp.

Warta Poznań – Piast Gliwice (1:1)

Szmyt 3′ – Ameyaw 23′

Warta (3-4-3): Grobelny – Stavropoulos, Szymonowicz (Pleśnierowicz 80′), Tiru – Bartkowski (Borowski 64′), Kupczak, Żurawski (Maenpaa 64′), Matuszewski – Szmyt (Prikryl 72′), Eppel (Vizinger 72′), Miguel Luis

Piast (4-2-3-1): Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis – Tomasiewicz, Dziczek – Kądzior (Kirejczyk 83′), Chrapek (Szczepański 46′), Jorge Felix (Krykun 66′) – Ameyaw

Żółte kartki: Tiru, Żurawski, Kupczak, Bartkowski, Szymonowicz, Vizinger  – Pyrka, Czerwiński

Sędzia: Wojciech Myć