PKO BP Ekstraklasa: Arcyważne zwycięstwo Stali

żródło: twitter.com/_Ekstraklasa_

Wygrana Stali Mielec oznacza, że beniaminek opuszcza strefę spadkową kosztem dzisiejszego rywala, Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Początek pierwszej połowy należał do gospodarzy, jednak z czasem przewagę zyskiwało Podbeskidzie, co poskutkowało golem w 32. minucie meczu. Kamil Biliński otrzymał świetne podanie od Karola Danielaka i z bliska wpakował piłkę do siatki. Po tym trafieniu spotkanie się wyrównało, jednak drużynie z Mielca nie udało się znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Michala Peskovica.

O wiele ciekawsza była druga część widowiska. Czas w szatni doskonale wykorzystał Leszek Ojrzyński. Jego podopieczni doprowadzili do wyrównania już w 52. minucie. Krystian Getinger dopadł do futbolówki odbitej przez bramkarza gości i uderzył nie do obrony tuż przy prawym słupku. Na kolejną akcję bramkową trzeba było czekać aż do 70. minuty. Marcin Flis najlepiej odnalazł się w polu karnym Górali i ustalił wynik meczu na 2:1. W końcówce spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał piłkarz gospodarzy Robert Dadok.

Dzięki zwycięstwu Stal przeskoczyła w ligowej tabeli Podbeskidzie, które na ten moment znajduje się na ostatnim, 16. miejscu.

15.03.2021, 21. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion przy ul. Solskiego 1 w Mielcu

Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

Getinger 52′, Flis 70′ – Biliński 32′

Stal Mielec: Strączek – de Amo (62′ Tomasiewicz), Czorbadżijski, Flis – Getinger, Matras, Granlund (46′ Dadok) – Forsell (74′ Mak, 88′ Zjawiński), Domański – Prokić (46′ Jankowski), Kolew.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković – Modelski (89′ Wilson), Janicki, Rundić, Mamić (78′ Sierpina) – Bieroński, Kocsis – Danielak (68′ Marzec), Hora (68′ Rzuchowski), Roginić – Biliński.

Żółte kartki: Dadok 82′, 94′ – Biliński 27′, Rundić 41′

Czerwona kartka: Dadok 94′