PKO BP Ekstraklasa: Śląsk Wrocław pokonuje Wartę Poznań i wraca na fotel lidera

Twitter/X: @_Ekstraklasa_

Gracze Jacka Magiery skromnie pokonali Wartę Poznań 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył Burak Ince.

Przez pierwsze kilkanaście minut meczu nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny starały się budować akcje, które zwykle nie kończyły się groźnymi strzałami w kierunki bramki. Najlepszą szansę miał przed sobą Erik Exposito. Kapitan Śląska uderzył lewą nogą z woleja, jednak piłka po jego uderzeniu powędrowała wprost w ręce Jędrzeja Grobelnego. W końcu w 18. minucie wynik spotkania otworzył Burak Ince. Znajdujący się w polu karnym rywala Turek otrzymał futbolówkę od Patricka Olsena i bardzo dobrym strzałem po długim rogu pokonał golkipera Warty. Warta nie miała pomysłu, jak przebić się przez linię defensywną przyjezdnych. Podopieczni Dawida Szulczka próbowali wielu dośrodkowań, ale żadne z nich nie przyniosło efektu w postaci gola. Śląsk natomiast cierpliwie czekał na swoją okazję do wyprowadzenia kontrataku. Do przerwy nie zobaczyliśmy więcej trafień.

Po zmianie stron inicjatywa pozostała po stronie gospodarzy. Warta wciąż miała kłopoty z przeforsowaniem obrony Śląska. Mimo to zespół z Poznania był w stanie zawiązać kilka ciekawych akcji zakończonych groźnymi próbami. W 73. minucie piłkarze Dawida Szulczka wreszcie znaleźli drogę do bramki Rafała Leszczyńskiego, lecz chwilę wcześniej arbiter spotkania odgwizdał faul na Eriku Exposito. Gol został anulowany. Na nieco ponad pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry gorąco zrobiło się w polu karnym gości. Piłka po strzale Macieja Żurawskiego trafiła w rękę Łukasza Bejgera, co reklamowali gracze Warty. W pierwszej chwili sędzia Marcin Szczerbowicz nie podyktował rzutu karnego, ale po obejrzeniu powtórki wideo postanowił wskazać na wapno. Do jedenastki podszedł Kajetan Szmyt, jednak 21-latek pomylił się, uderzając w słupek. Ostatecznie Śląsk nie dopuścił do straty wyrównującej bramki, pokonując Wartę Poznań 0:1. Piłkarze Jacka Magiery zanotowali siódme z rzędu ligowe zwycięstwo i wskoczyli na fotel lidera.

30.09.2023, 10. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Respect Energy (Grodzisk Wielkopolski)

Warta Poznań – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Burak Ince 18′

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny – Dimitrios Stawropulos (78′ Oskar Krzyżak), Dawid Szymonowicz, Wiktor Pleśnierowicz – Jakub Bartkowski (78′ Wiktor Kamiński), Miguel Luis (70′ Maciej Żurawski), Mateusz Kupczak, Konrad Matuszewski (70′ Tomas Prikryl) – Kajetan Szmyt, Dario Vizinger, Stefan Savić (81′ Bogdan Tiru)

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Aleks Petkov, Ehor Matsenko – Peter Pokorny – Burak Ince (62′ Mateusz Żukowski), Patrick Olsen (72′ Michał Rzuchowski), Petr Schwarz (76′ Aleksander Paluszek), Matias Nahuel (90+3 Piotr Samiec-Talar) – Erik Exposito

Żółte kartki: Dimitrios Stawropulos, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Jędrzej Grobelny – Jacek Magiera (poza boiskiem)

POZOSTAŁE SPOTKANIA PKO BP EKSTRAKLASY ROZEGRANE W SOBOTĘ (30.09.2023)

ŁKS Łódź – Cracovia 0:2 (0:2)

Virgil Ghita 14′, Jani Atanasov 21′

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski (74′ Maciej Śliwa), Adrien Louveau, Marcin Flis, Piotr Głowacki – Michał Mokrzycki, Engjell Hoti (74′ Levent Guelen) – Jakub Letniowski (23′ Dani Ramirez), Pirulo (90′ Anton Fase), Bartosz Szeliga (46′ Piotr Janczukowicz) – Kay Tejan

Cracovia: Sebastian Madejski – Jakub Jugas (86′ Arttu Hoskonen) Virgil Ghita, Kamil Glik – Cornel Rapa, Paweł Jaroszyński, Kacper Śmiglewski (55′ Benjamin Kallman) – Takuto Oskima, Jani Atanasov, Michał Rakoczy (77′ Karol Knap) – Patryk Makuch (86′ Mateusz Bochniak)

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 2:2 (2:0)

Łukasz Sołowiej 35′, 45+4′ – Tomasz Swędrowski 66′, Michał Feliks 90+4′

Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych – Marcel Pięczek, Łukasz Sołowiej, Roman Jakuba, Michał Koj – Jakub Serafin, Konrad Stępień – Hubert Tomalski (78′ Wojciech Hajda), Bartłomiej Poczobut (70′ Artur Siemaszko), Mateusz Cholewiak (78′ Jakub Bartosz) – Kamil Zapolnik

Ruch Chorzów: Michał Buchalik – Kacper Michalski (65′ Dominik Steczyk), Maciej Sadlok, Szymon Szymański – Mateusz Bartolewski – Patryk Sikora (81′ Juliusz Letniowski), Tomas Podstawski (46′ Michał Feliks) – Miłosz Kozak, Tomasz Swędrowski, Tomasz Wójtowicz – Daniel Szczepan