La Liga: Real pewnie pokonuje Girone i zostaje liderem

realmadrid.com

Real Madryt wygrał na stadionie Girony 3:0 w ramach 8. kolejki La Liga. Dzięki tej wygranej Real wyprzedził właśnie Gironę i został liderem tabeli.

Dla gospodarzy pozytywne było tylko pierwsze pięć minut w tym spotkaniu. Mieli dwie świetne okazje po dośrodkowaniach, najpierw próbował Herrera, kilkadziesiąt sekund później Tsygankov szczupakiem trafił słupek. Gdy Real zabierał się do ataku to był bardzo konkretny. W 17. minucie fałszem dośrodkował Bellingham, a Joselu uderzył w bramkarza, mimo to piłka wturlała się do siatki. Cztery minuty później było już 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Vini, a Tchouameni mając dużo miejsca w polu karnym pokonał głową Gazzanigę. Real mógł prowadzić jeszcze wyżej, ale bramkarz Girony dobrze interweniował w sytuacji sam na sam z Bellinghamem. Po przerwie inicjatywa należała do Girony, która była blisko kontaktowej bramki po rzutach rożnych w pierwszym kwadransie. Konkrety to jednak dzieło Realu Madryt. W 71. minucie wynik ustalił Bellingham, który asysty dołożył bramkę, asystował mu Joselu. Gdy wydawało się, że emocji w tym spotkaniu już nie będzie to w doliczonym czasie Nacho brutalnie zaatakował Portu i obejrzał czerwoną kartkę. Zawodnik Girony musiał zostać zniesiony z boiska.