PKO BP Ekstraklasa: Remis Zagłębia Lubin z Cracovią

zaglebie.com

Podziałem punktów zakończyło się pierwsze niedzielne starcie w ramach 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Zagłębie Lubin a Cracovią (1:1).

Pasy były rozpędzone po rozbiciu Radomiaka Radom (6:0) przy Kałuży. Miedziowi ulegli z Lechem Poznań (0:2) przy Bułgarskiej. Jacek Zieliński mówił, że mecz z Zielonymi miał specyficzny przebieg i może się już nie powtórzyć. Natomiast Waldemar Fornalik podkreślał, że siłą krakowian jest zespołowość.

W czwartej  minucie jako pierwsi groźniej zaatakowali goście. Jedna próba Benjamina Kallmana nie mogła zrobić wrażenia na doświadczonym Jasminie Buriciu. Długo żaden z zespołów nie potrafił wypracować zdecydowanej przewagi i oglądaliśmy leniwe ataki z obydwu stron. W końcu w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej odsłony, Tomasz Makowski znakomicie znalazł prostopadłym podaniem Kacpra Chodynę, a ten umieścił piłkę w siatce.

W 57. minucie Mateusz Bochnak przyłożył głową i na jego nieszczęście futbolówka odbiła się od słupka. Większe zaangażowanie gości opłacił się w okolicach 70. minuty. Arbiter potrzebował analizy VAR i podyktował rzut karny za przewinienie na Kallmanie. Do wyrównania doprowadził Macedończyk Jani Atanasov, który bezbłędnie wykorzystał jedenastkę. W 87. minucie kluczową dla losów spotkania okazję miał Kallman, lecz w sytuacji sam na sam, to Burić okazał się lepszy w tym pojedynku. Potem o pechu mógł mówić Patryk Makuch. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, z którego nikt nie był zadowolony. Za tydzień Miedziowi zmierzą się z Puszczą Niepołomice, zaś Pasy zagrają z Piastem w Gliwicach.