PKO BP Ekstraklasa: Pogoń uratowała remis, Cracovia lepsza od Śląska, podział punktów w Gliwicach

cracovia

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

W ramach 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast rywalizował u siebie ze Stalą Mielec, a Pogoń mierzyła się z Wartą Poznań. Z kolei Cracovia pokonała na wyjeździe Śląska 2:0.

Piast Gliwice – Stal Mielec 1:1

Piast przystąpił do tej rywalizacji z myślą zgarnięcia kompletu punktów. Ogólnie w całym spotkaniu przeważali, jednak ich rywale mieli także swoje okazje na zdobycie gola. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Michała Chrapka. Tuż przed przerwą wykorzystał on zagranie od Damiana Kądziora, a następnie uderzył on w światło bramki. Tuż po przerwie Stal zdołała odpowiedzieć. Do wyrównania doprowadził Koki Hinokio. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń Szczecin – Warta Poznań 1:1

Takim samym wynikiem jak w Gliwicach zakończyła się rywalizacja w Szczecinie pomiędzy Pogonią, a Wartą. Przebieg i okoliczności były jednak odmienne od spotkania rozgrywanego o 12.30. Gospodarze wciąż liczą się w walce o tytuł mistrza Polski, a trzy punkty pozwoliłyby im choć na chwilę objąć pozycję lidera. Tak jednak się nie stało, bo goście konsekwentnie neutralizowali ataki podopiecznych Kosty Runjaica. Kibice na gole musieli czekać do 74. minuty. Wtedy to Warta objęła prowadzenie dzięki Adamowi Zrelakowi. Napastnik gości oddał strzał, z którym nie poradził sobie bramkarz. Jednak Pogoń nie złożyła broni i w ostatniej akcji meczu za sprawą Konstantinosa Triantafyllopoulosa doprowadziła do wyrównania.

Śląsk Wrocław – Cracovia 0:2

Trzecia porażka z rzędu Śląska stała się dziś faktem. Tym razem to Pasy znalazły na nich patent i zgarnęły tym samym komplet oczek. Goście na prowadzenie wyszli w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie. Wtedy do siatki Szromnika trafił Cornel Rapa. Tuż po przerwie Cracovia podwyższyła prowadzenie za sprawą Otara Kakabadze. Wynik nie uległ zmianie, a goście awansowali na dziewiątą pozycję w tabeli ligowej.