Bundesliga: Pierwsza porażka Tedesco, Moenchengladbach z remisem

bilinews.com

W sobotę o 15.30 rozegrano serię gier 17. kolejki niemieckiej Bundesligi. W najciekawszych spotkaniach RB Lipsk przegrał u siebie z Arminią Bielefeld, a Borussia Moenchengladbach była bliska zachowania czystego konta po raz pierwszy od dłuższego czasu. W pozostałych spotkaniach padły skromne wyniki.

RB Lipsk – Arminia Bielefeld 0:2

Grę Lipska pod wodzą Domenico Tedesco widać gołym okiem. Jednak dziś ich rywale znaleźli na nich patent w postaci zamurowania swojej bramki. Gospodarze próbowali na wszelkie sposoby, jednak Stefanos Kapino nie dał się pokonać. Gospodarze odczuli problemy już na początku spotkania, kiedy to z kontuzją zszedł Emil Forsberg. Arminia do pierwszej połowy zachowała czyste konto, a po zmianie stron jako pierwsza wyszła na prowadzenie. W 57. minucie Janni Serra znalazł się we właściwym miejscu we właściwym czasie i dobił piłkę do pustej siatki. Potem ciemne chmury nadeszły nad ekipą Franka Kramera, kiedy to czerwoną kartkę ujrzał Fabian Klos. Nie przeszkodziło im to jednak w grze, a kilka chwil później podwyższyli prowadzenie na 2:0, a autorem gola został Masaya Okugawa.

Hoffenheim – Borussia Moenchengladbach 1:1

Wydawałoby się, że Borussia jest na prostej drodze do zgarnięcia trzech punktów po serii meczów bez wygranej. Kolejnym plusem mógłby być fakt, że zachowaliby przy tym czyste konto, co w ostatnim czasie było ich zmorą. Cztery gole z Kolonią, sześć z Freiburgiem, cztery z Lipskiem i trzy z Eintrachtem Frankfurt – to tylko mówi samo za siebie jak niestabilna i krucha jest defensywa. Prowadzenie objęli w pierwszej połowie za sprawą uderzenia Breela Embolo. Jednak gospodarze zadali cios w ostatniej chwili, czyli w doliczonym czasie gry, który zadecydował o wyniku. Kevin Akpoguma wykorzystał zgranie od jednego ze swoich partnerów, a następnie strzałem z pola karnego wyrównał stan meczu. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.