PKO BP Ekstraklasa: Podział punktów w Bielsku-Białej

Błażej Augustyn (Jagiellonia) / fot. Mikołaj Barbanell

W meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1 (1:0).

Piłkarze Podbeskidzia strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęli w 13. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało przedłużone przez Marko Roginicia w kierunku dalszego słupka. Tam znalazł się Rafał Janicki, który uderzeniem z bliska nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Dla byłego piłkarz m.in. Wisły Kraków czy Lechii Gdańsk to druga bramka w barwach “Górali” w tym sezonie. W pierwszej połowie gospodarze prezentowali się solidnie w defensywie, przez co Jagiellonia miała problemy z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Gra gości była “nijaka”.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Jagiellonii. W 47. minucie piłka po uderzeniu Nasticia trafiła w słupek. Sześć minut później goście doprowadzili do wyrównania. Bezrobotnego Peskovicia pokonał młodzieżowiec Bartłomiej Wdowik. Słowak odbił do boku futbolówkę po strzale zza pola karnego Pawła Olszewskiego. Nieporadną interwencję 39-latka wykorzystał Bartłomiej Wdowik, który skierował piłkę do pustej bramki. W 66.minucie zmobilizowana Jagiellonia po raz drugi zaskoczyła bramkarza. Piłka po strzale z dystansu Ariela Borysiuka obiła się od Rafała Janickiego i wpadła do siatki. Po interwencji systemu VAR gol został anulowany. Po dogłębnej analizie video w wykonaniu Szymona Marciniaka okazało się, że Maciej Makuszewski we wcześniejszym momencie akcji znajdował się na ofsajdzie. Finalnie, obie ekipy, podobnie jak w rundzie jesiennej, podzieliły się punktami.