PKO BP Ekstraklasa: Piast gromi Stal na zakończenie 19. kolejki

Piast Gliwice (Twitter)

Piast Gliwice pokonał Stal Mielec 3:0 w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 51. minuty, gdy wynik otworzył Tomas Huk. Swoje bramki dołożyli także Jorge Felix i Damian Kądzior.

Pierwsza połowa przyniosła tylko dwa strzały celne Piasta i jeden Stali. Najlepszą okazję dla gospodarzy miał Michael Ameyaw, który uderzał z ostrego kąta, ale fantastycznie spisał się Kochalski. Druga część gry zaowocowała już w konkrety ze strony Piasta. W 51. minucie wynik otworzył Tomas Huk. Po dośrodkowaniu Kądziora, przedłużył piłkę Mosór a Huk uderzył po koźle i piłka wyślizgnęła się bramkarzowi Stali znajdując się w siatce. Dziesięć minut później było już 2:0. Po niefortunnej interwencji Pajnowskiego piłkę do siatki wbił Jorge Felix. Kamil Kiereś wprowadził drugiego napastnika, ale tego dnia nic nie wychodziło jego podopiecznym w ataku. Wynik spotkania ustalił w 73. minucie Damian Kądzior. Pomocnik Piasta uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru graczy Stali i zmyliła bezradnego Kochalskiego. Dzięki tej wygranej Piast przeskoczył Stal w ligowej tabeli. Dzisiejsi gospodarze przerwę zimową spędzą na 9. pozycji z dorobkiem 24 punktów, Stal ma dwa “oczka” mniej i jest dwa miejsca niżej.