Kosta Runjaić: Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem. Dla nas jeden punkt to porażka

Stadion Legia Warszawa

Stadion Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell

W sobotni poranek trener Legii Warszawa wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej niedzielne spotkanie 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Koroną Kielce. Kosta Runjaić w jasny sposób wyraził swoje oczekiwania względem pierwszego spotkania po przerwie zimowej.

Ligowe zmagania w Warszawie zaczynamy od starcia z Koroną Kielce. Spotkanie odbędzie się już jutro o godzinie 15:00. „Wojskowi” ciężko przepracowali okres przygotowawczy, rozegrali osiem sparingów, w których odnieśli pięć zwycięstw i trzy remisy. W tabeli Legia Warszawa zajmuje drugie miejsce i traci dziewięć punktów do Rakowa Częstochowy. Z kolei, przyjezdni zamykają tabelę na 18. miejscu i wydaje się, że w rundzie wiosennej do końca będą walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kosta Runjaić jest świadomy fatalnej sytuacji, w jakiej znajdują się przyjezdni i na konferencji prasowej jasno określił swoje wymagania wobec wspomnianej potyczki:

Miejsca w tabeli nie są w tej chwili ważne. Dla każdej drużyny ta runda będzie bardzo ważna. Korona ma nowego trenera i dokonała kilku wzmocnień na rynku transferowym. Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem. Dla nas jeden punkt to porażka. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i po prostu wygrać. Musimy być skoncentrowani. Obserwujemy naszych rywali od dłuższego czasu. Sytuacja w ich zespole się ustabilizowała. Mają dobrą drużynę, wielu doświadczonych piłkarzy. Są groźni zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Niedzielny mecz to wyzwanie. Jeżeli wejdziemy na szczyt naszych możliwości, to zwycięstwo będzie w naszym zasięgu – zakończył szkoleniowiec drużyny ze stolicy.

Przed niedzielnym spotkaniem niepokój może wzbudzać stan murawy przy Łazienkowskiej… Konferencja prasowa rozpoczęła się niestandardowo, bo od poinformowania dziennikarzy o nie najlepszej kondycji boiska:

Mieliśmy świadomość, że stan murawy nie jest najlepszy. Próbowaliśmy coś zrobić, poprawić jej stan. Można podejmować różne działania, ale w pewnym momencie dochodzi się do granicy możliwości. Wiemy, że niewiele więcej będzie dało się zrobić do niedzieli. Oglądaliśmy boisko już wiele razy. Ludzie odpowiedzialni za murawę robili wszystko co w ich mocy, aby chociaż trochę poprawić jej stan. Koniec końców obie drużyny będą w niedzielę rywalizowały na takim samym placu. Kwestie boiska traktujemy bardzo poważnie. Mam na myśli wszystkich zainteresowanych, nie tylko pierwszy zespół. Dobry stan murawy wpłynie na lepszą dyspozycję drużyny. To jest pewien proces, który potrzebuje czasu. Jestem pewny, że znajdziemy rozwiązanie tego problemu – optymistycznym akcentem szkoleniowiec warszawskiej drużyny zakończył wypowiedź.

 

Źródło: Legia.com

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x