PKO BP Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo zabrzan

źródło: ekstraklasa.org

W meczu otwierającym niedzielną serię spotkań PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 2:0.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, jednak brakowało konkretów z obu stron. Górnikom udało się przełamać impas w 22. minucie za sprawą Piotra Krawczyka, który wykorzystał podanie Michała Rostkowskiego.

Drugie 45 minut mogło fantastycznie rozpocząć się dla gości. Filip Starzyński oddał kapitalny strzał, jednak futbolówka wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Martina Chudego. Po tej akcji gospodarze zdominowali Miedzowych, co przyniosło skutek w 65. minucie rywalizacji. Wprowadzony chwilę wcześniej Alasana Manneh otrzymał dobrą piłkę od Giannisa Masourasa i trafił do siatki. Reszta zawodów minęła na nieudolnych próbach ataków ze strony podopiecznych Martina Seveli i groźnych sytuacjach tworzonych przez ekipę Marcina Brosza.