PKO BP Ekstraklasa: Paixao zapewnia zwycięstwo Lechii

Flavio Paixao (Lechia Gdańsk) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk po dwóch bramkach Paixao pokonała Wisłę Płock 2:0.

Pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando Lechii. To oni zagrażali bramce gości, a w szczególności para Sobiech – Paixao. Portugalczyk sprawdził Dahne dwoma uderzeniami z dystansu, jednak z tymi uderzeniami bramkarz sobie poradził. Nie zodłał jednak powstrzymać Paixao przed zdobycie bramki. W 34. minucie ofensywne wejście Fili zakończone strzałem piłka odbita przez bramkarza trafiła pod nogi Paixao, a ten dał prowadzenie gospodarzom potwierdzając swoją bardzo dobrą formę. Chwilę po tej sytuacji powinno być 2:0, Lechiści szybko odzyskali piłkę przed polem karnym ,,Nafciarzy”, piłkę posłano do Peszki ten zgrał ją głową do świetnie ustawionego Sobiecha, a ten z 5 metrów uderzył obok bramki.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando Lechii, która mieli wydarzenia boiskowe pod pełną kontrolą. W 57. minucie udało się Gdańszczanom podwyższyć wynik spotkania. Sfaulowany w polu karnym został Wolski, do piłki podszedł Paixao, który zdobył drugiego gola w tym meczu. W kolejnych minutach swojego szczęścia próbowali Wolski trafił w poprzeczkę i Sobiech, którego strzał obronił Dahne.