Oświadczenie Manchesteru City po derbach miasta

mancity.com

Niedługo po przegranych derbach miasta Manchester City wydał klubowe oświadczenie dot. zachowania kibiców w stosunku do Freda. Piłkarz United został rzucony w głowę niewielkim przedmiotem oraz był wyzywany na tle rasowym. Sędzia postanowił jednak kontynuować mecz.

“Manchester City FC zdaje sobie sprawę z wideo krążącego w mediach społecznościowych, które wydaje się pokazywać kibica, który wykonuje rasistowskie gesty podczas drugiej połowy meczu z Manchesterem United dzisiejszego wieczoru.
Urzędnicy z klubu współpracują z policją Greater Manchester, aby pomóc im zidentyfikować zainteresowane osoby.

Klub współpracuje również z GMP w sprawie przypadków rzucania przedmiotów na boisko.
 
Klub prowadzi politykę zerowej tolerancji w odniesieniu do wszelkiego rodzaju dyskryminacji. Każdy, kto zostanie uznany winnym nadużyć na tle rasowym, zostanie wykluczony z klubu na całe życie.”

Klub wydał powyższe oświadczenie kilkanaście minut po zakończeniu spotkania. Fred, czyli pomocnik Manchesteru United został trafiony niewielkim przedmiotem przez kibica City. Brazylijczykowi nie stało się jednak nic poważnego. Po całym incydencie sędzia zdecydował poczekać aż fanatycy Obywateli się uspokoją. W próbie opanowania sytuacji pomagali zawodnicy Manchesteru City, jednak niewiele to pomagało.

Zobacz relację z Derbów Manchesteru: TUTAJ

Źródło: Manchester City


1 thought on “Oświadczenie Manchesteru City po derbach miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *