Legia Warszawa 2023
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa pewnie pokonuje Ruch Chorzów

Legia Warszawa od dwóch zwycięstw rozpoczęła zmagania w rozgrywkach ligowych. W niedzielny wieczór podopieczni Kosty Runjaicia pewnie pokonali Ruch Chorzów 3:0. Bramki zdobyli Marc Gual, Tomas Pekhart i Josue. "Niebiescy" od 23. minuty musieli sobie radzić w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Konrada Kasolika.

Przy dopingu kibiców Legia Warszawa i Ruch Chorzów kończyły niedzielne zmagania trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wieczór przy Łazienkowskiej był zarówno bardzo chłodny, jak i bardzo głośny. Ostatnia wizyta Ruchu na stadionie Wojska Polskiego miała miejsce w 2017 roku. Wówczas "Niebiescy" opuścili szeregi Ekstraklasy, ale były w stanie utrzeć nosa rywalom z Warszawy, gdzie pokonali gospodarzy 3:1. W środku tygodnia Legia grała w pucharach europejskich. "Wojskowi" pokonali Ordabasy w meczu rewanżowym i awansowali do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W związku z tym musieli dokonać kilku korekt w zespole.

Legia wykorzystała osłabienie rywala

Szkoleniowiec Ruchu Chorzów przyjechał ze swoją drużyną pełen optymizmu. I faktycznie po 13 minutach gry nie miał prawa mieć pretensji do swojej drużyny. Od samego początku gry Legia Warszawa kontrolowała przebieg wydarzeń oraz utrzymywała się dłużej przy piłce, ale goście mieli swoje zrywy. Było tak w 13. minucie, kiedy przyjezdni wywalczyli rzut wolny. Do piłki podszedł Filip Starzyński i niespodziewanie piłka po jego strzale spadła na poprzeczkę. Kacper Tobiasz miał ogromne szczęście, że futbolówka nie spadła mu za kołnierz.

W drugim kwadransie gry Ruch zaczął popełniać coraz więcej błędów. W 20. minucie piłkę do siatki po szybkiej akcji lewą flanką zakończył Marc Gual, dla którego było to debiutanckie trafienie w nowym klubie. Maciej Rosołek dograł doskonałe podanie w pole karne pomiędzy Bieleckiego a zawodników wbiegających w pole karne. Ostatecznie do siatki wbił 24-latek. Cała akcja bramkowa była jeszcze sprawdzana przez sędziów z wozu VAR, ale nie dopatrzono się spalonego. Z każdą kolejną minutą sytuacja Ruchu komplikowała się. W 23. minucie Konrad Kasolik został usunięty z boiska. Gual wychodził na czystą pozycję, ale przewrócił go Kasolik i musiał otrzymać czerwoną kartkę. Sześć minut później Jarosław Skrobacz musiał przetasować drużynę i w miejsce Juliusza Letniowskiego wprowadził Przemysława Szura. Pod koniec pierwszej odsłony Legia wykorzystała osłabienie rywala i podwyższyła wynik spotkania. Zimną krew w polu karnym zachował Tomas Pekhart.

Legia w drugiej połowie przypięczętowała zwycięstwo. Bramka Josue

W drugiej połowie gospodarze mogli sobie pozwolić na spokojniejszy mecz. Z początku goście byli zdeterminowani, by zdobyć bramkę kontaktową, jednak po czasie ich próby były dalekie od ideału. W 69. minucie Legia po raz trzeci trafiła do sieci. Tym razem efektywną bramką popisał się Josue, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Pod koniec spotkania Bartek Kapustka był bliski zdobycia bramki. Jednak dobra interwencja Bieleckiego uratowała Ruch. Dobry punktem Ruchu Chorzów w przeciągu całego meczu był Maciej Sadlok. Ostatecznie Legia Warszawa wygrała 3:0 z Ruchem Chorzów. A jak sytuacja obu drużyn prezentuje się w tabeli? Legia jest trzecia z sześcioma punktami na koncie, ale ma o jeden mecz rozegrany niż ich rywale. Ruch natomiast z bilansem trzech punktów po trzech kolejkach jest 11.

W następnej kolejce Ruch Chorzów pojedzie do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie zmierzy się z Wartą Poznań. To spotkanie odbędzie się 14 sierpnia, w poniedziałek o godzinie 19:00. Z kolei Legia Warszawa już w najbliższy czwartek wróci do zmagań w europejskich pucharach. "Wojskowi" na własnym boisku podejmą Austrię Wiedeń. Trzy dni później rozegrają mecz ligowy na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

06.08.2023 rok, trzecia kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego (Warszawa)

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Marc Gual 20', Tomas Pekhart 43', Josue 69'

Legia Warszawa: Tobiasz - Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro - Wszołek (Kun 59'), Celhaka (Celhaka 59'), Elitim (Kapustka 72'), Baku, Rosołek, Gual (Josue 59') - Pekhart (Muci 46')

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Sadlok, Szywacz (Steczyk 59') - Michalski, Szymański (Sikora 74'), Swedrowski, Wojtowicz (Skwierczyński 74'), Letniowski, Starzyński (Bartolewski 59') - Szczepan

Żółte kartki: Celhaka, Jędrzejczyk, Josue - Michalski, Szywacz

Sędzia: Paweł Malec