PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin remisuje z Lechem Poznań. Czerwona kartka Murawskiego

Dziurek / Shutterstock.com

Zagłębie Lubin zremisował 1:1 z Lechem Poznań w trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy. Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Dawid Kurminowski. “Kolejorz” mimo gry w drugiej połowie z osłabieniu był w stanie wrócić do gry. Bramkę na wagę cennego punktu zdobył  Miha Blazić.

Kilka tysięcy chętnych kibiców podążyło za Lechem Poznań na mecz z Zagłębiem w Lubinie, gdzie liczyli na kolejne pewne zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. Nastroje zarówno w Poznaniu, jak i w Lubinie przed tym starciem były doskonałe. Początek ligowego sezonu 2023/2024 jest znakomity dla obu ekip, które dwóch pierwszych kolejkach odniosły zwycięstwa strzelając swoim rywalom po dwa gole. Lech raz odrobił straty i wygrał 2:1, Zagłębie już dwukrotnie tego lata umiało odrobić straty. – Pomimo przegrywania umieliśmy ostatnio odrabiać straty co na pewno jest plusem dla drużyny. Oczywiście nie chcę co chwilę przerabiać takiego scenariusza – powiedział na oficjalnej stronie Zagłębia Lubin trener Waldemar Fornalik.

Na Stadionie Zagłębia Lubin od samego początku byliśmy świadkami ciekawego spektaklu. Gospodarze prowadzeni przez Waldemara Fornalika postawili trudne warunki swoim rywalom i to oni otworzyli wynik spotkania w 41. minucie za sprawą bramki Dawida Kurminowskiego. W drugiej odsłonie arbiter spotkania, Damian Kos, był zmuszony wręczyć dużo kartoników koloru żółtego piłkarzom Lecha Poznań. Z kolei Radosław Murawski słusznie został usunięty z boiska po brutalnym przewinieniu na przeciwniku. Mimo gry w osłabieniu, “Kolejorz” wywiózł jeden punkt z gorącego terytorium za sprawą Mihy Blazicia.

Jak się przedstawia sytuacja w tabeli? Fotel lidera nadal zajmuje Lech Poznań, tuż za nim jest Zagłębie Lubin.

06.08.2023 roku, 3. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Zagłębia Lubin (Lubin)

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:1

Dawid urminowski 41′ – Miha Blazić 76′

Lech Poznań: Bednarek – Blazić, Milić (Czerwiński 63′), Andersson – Pereira, Murawski, Sousa (Gurgul 83′), Marchwiński – Hotić (Szymczak 55′), Ishak (Sobiech 83′), Velde (Karlstrom 55′)

Zagłębie Lubin: Weirauch – Kłudka, Kopacz, Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski, Makowski, Chodyna, Pienko (Wozniak 73′), Bohar (Gaprindashvilli 72′) – Kurminowski (Mróz 90+1′)

Sędzia: Damian Kos

Żółte kartki: Pienko, Kłudka, Dąbrowski, Chodyna – Ishak, Milić, Bednarek

Czerwona kartka: Radosław Murawski