blank
Udostępnij:

PKO BP Ekstraklasa: Lech Poznań podbił Białystok, Kolejorz wrócił na ligowe podium

Lech Poznań odniósł wyjazdowe zwycięstwo nad Jagiellonią Białystok (2:1) w 21. kolejce PKO Ekstraklasy.

Kolejorz wybrał się na Podlasie mocno osłabiony. Niedysponowani byli  Mikael Ishak, Adriel Ba Loua, Miha Blazić oraz Filip Dagerstal. Na starcie rozgrywek pokonali Zagłębie Lubin i mieli chrapkę na lidera, który wykorzystał potknięcia Śląska Wrocław.

- Jesteśmy dopiero po pierwszej kolejce, Jagiellonia wygrała taką samą przewagą bramkową jak my, więc nie powiem, że rywal jest rozpędzony. Mamy swój plan na to spotkanie i postaramy się ten mecz zagrać na naszych warunkach - zapowiadał Mariusz Rumak.

W 9. minucie musiał interweniować Bartosz Mrozek, którego próbował zaskoczyć Portugalczyk Nene. W 18. minucie Kristoffer Velde odegrał do Filipa Marchwińskiego, a ten namysłu idealnie przymierzył. W 30. minucie wynik podwyższył Filip Szymczak z rzutu karnego. Chwilę wcześniej w polu karnym ręką zagrywał Jose Naranjo. W 55. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, po tym jak Michał Gurgul sfaulował Dominika Marczuka, ale poprzez analizę VAR-u dopatrzono się spalonego i Jaga musiała walczyć dalej o kontaktowego gola. I gospodarze dopięli swego w 82. minucie za sprawą bramki Kristoffera Hansena. Gospodarze naciskali do ostatnich sekund, lecz trzy punkty wyjechały do Poznania.