PKO BP Ekstraklasa: Korona wygrywa w Mielcu na inaugurację 10. kolejki

Korona

korona-kielce.pl

Korona Kielce wygrywa w Mielcu ze Stalą 3:2 w ramach 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście przerwali serię 10 meczów bez porażki na własnym stadionie Stali Mielec.

Pierwszy kwadrans tego spotkania był wyrównany, szarpany z obydwu stron. Na prowadzenie wyszła Korona. W 20. minucie goście wyprowadzili zabójczą kontrę po stałym fragmencie gry Stali. Nono dośrodkował do Shikavki, a ten głową pokonał Mateusza Kochalskiego. Stal źle rozpoczęła od środka, Czyżycki zagrał do Remacle i w sytuacji sam na sam ponownie bezradny był bramkarz Stali. Minęło kilka minut zanim gospodarze na dobre otrząsnęli się po tych wydarzeniach. Jednak już w 33. minucie z rzutu karnego bramkę kontaktową zdobył Krystian Getinger. Sędzia podyktował jedenastkę za zagranie ręką Trojaka. W ostatnich minutach pierwszej połowy Stal zamknęła Koronę w ich polu karnym. Z dystansu groźne uderzał Hinokio, stuprocentową sytuację miał Ehamnn, ale Dziekoński wybronił wynik 2:1 dla Korony do przerwy.

Po zmianie stron Stal przeważała przez większość czasu gry, ale to Korona ponownie wyprowadziła zabójczą kontrę. W 74. minuie rezerwowy Konstantyn wpadł w pole karne i płaskim strzałem w długi róg nie dał szans Kochalskiemu. Kamil Kiereś wykorzystał swoich wszystkich ofensywnych piłkarzy, przeszedł na grę dwoma napastnikami, ale wystarczyło to zaledwie do kontaktowej bramki. W doliczonym czasie gry trafił do siatki Bert Esselink.