La Liga: Skromna wygrana mistrzów Hiszpanii

Twitter/X: @FCBarcelona

Tylko jednego gola zobaczyli kibice w meczu  pomiędzy Barceloną  a Sevillą  (1:0) w 8 kolejce La Liga. Wynik spotkania golem samobójczym otworzył Sergio Ramos. Następnie rozpoczął się okres  nieskuteczności Dumy Katalonii. Kilka dogodnych sytuacji zmarnował Robert Lewandowski.

Remis z Mallorcą na fatalnie przygotowanym boisku sprawił, że Barcelona musiała szybko pożegnać się z pozycją lidera. Mimo tego trener Xavi nie zamierzał rezygnować z rotacji w kolejnym starciu, tym razem z Sevillą. Do wyjściowego składu powrócili  Balde, Christensen, Koundé i Lewandowski.

Gospodarze rozpoczęli mecz od szarży lewym skrzydłem Balde. Jednak żaden  z jego kolegów nie zdołał skutecznie sfinalizować akcji. W odpowiedzi Lukebakio oddał strzał z kilkunastu metrów. Barcelona budowała akcje dość powoli, poszukując przestrzeni na skrzydłach. W 13. minucie dobry strzał z linii 16. metra oddał Felix, ale Nyland był na swoim miejscu. Chwilę później Felix uderzył głową, jednak bardzo niecelnie. W 16. minucie zza pola karnego uderzył Rakitić, a świetną paradą popisał się Ter Stegen. Minutę później Raphinha uruchomił podaniem Felixa, któremu jednak zabrakło precyzji przy próbie płaskiego dośrodkowania.

W 22. minucie Cancelo przeprowadził fantastyczną akcję indywidualną, podając piłkę do Felixa. Portugalczyk oddał bez zastanowienia strzał, który uderzył w poprzeczkę. W 26. minucie Raphinha upadł w polu karnym po kontrataku, jednak sędzia nie zauważył przewinienia obrońcy Sevilli. Koundé nie wykorzystał dobrej okazji po rzucie rożnym, uderzając niecelnie głową. W 30. minucie Sevilla była bliska zdobycia bramki, lecz strzał Ocamposa obronił Gavii. W 34. minucie Raphinha oddał groźny strzał po podaniu Cancelo, lecz chwilę później złapał się za udo, co wymusiło jego zmianę. Brazylijczyka zastąpił wówczas Fermin López.

W drugiej połowie meczu przez długi czas wynik utrzymywał się wynik 0:0. Zmieniło się to dopiero w 76. minucie, kiedy  Yamal skoczył do dośrodkowania, zagrał piłkę głową, a ta odbiła się od Ramosa, wpadając do bramki strzeżonej przez Nylanda. Drużyna Xaviego zdołała utrzymać prowadzenie do końca meczu, zdobywając pełną pulę punktów i z niecierpliwością oczekuje wyniku meczu Real vs Girona.

29.09.2023,8 kolejka La Liga, Estadio Olímpico (Barcelona)

FC Barcelona – Sevilla 1:0 (0:0)

Sergio Ramos 76′ (sam.)

FC Barcelona: Ter Stegen, Cancelo, Koundé, Christensen, Balde, Gavi, Gündoğan, Lamine Yamal (min. 82, Oriol Romeu), Raphinha (min. 37, Fermin López), Felix (min. 71, Ferran Torres) oraz Lewandowski.

Sevilla FC: Nyland – Juanlu (min. 82, Navas), Bade, Ramos, Pedrosa (min. 82, Suso), Jordan, Sow (min. 66, Fernando), Lamela (min. 75, Mariano), Rakitić, Ocampos, Lukebakio (min. 75, Acuña).

Żółte kartki: Cancelo, Sanchez, Lamela, Bade, Gundogan

Sędzia: Ortiz M. (Esp)