PKO BP Ekstraklasa: Górnik przełamał złą passę

Górnik Zabrze

fot: gornikzabrze.pl

W meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Wisłę Kraków 4:2.

W pierwszej połowie oglądaliśmy dominację Wisły Kraków. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy już w 4. minucie. Dośrodkowanie z prawej strony, świetne zachowanie Brożka, który odwrócił się z obrońcą na plecach i wyprowadził gości na prowadzenie. W 30. minucie piłka po strzale Damiana Pawłowskiego trafiła do bramki, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej u młodego piłkarza Wisły.

W drugiej połowie kibice zobaczyli kilka bramek. Wszystko zaczęło się w 56. minucie od gola Wolsztyńskiego, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. Radość z remisu nie trwała długo, bo w 59. minucie ponowne prowadzenie Wiśle uderzeniem sprzed pola karnego dał Chuca. Od tego momentu trafiali już tylko Zabrzanie. W 75. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony bramkę głową zdobył Jimenez. Kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym sfaulowany został Kopacz, do piłki podszedł Angulo i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry Jimenez przypieczętował zwycięstwo Górnika.