PKO BP Ekstraklasa: Exposito show we Wrocławiu i pierwsza wygrana Śląska w sezonie

Erik Exposito Śląsk Wrocław

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Śląsk Wrocław wygrał z Lechem Poznań 3:1 w meczu 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Fantastyczny mecz rozegrał Erik Exposito, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę. To pierwsza wygrana Śląska w sezonie i pierwsza porażka Lecha w lidze.

Od początku spotkania inicjatywa była po stronie Lecha Poznań, ale to Śląsk jako pierwszy miał świetną okazję do zdobycia bramki. Nahuel otrzymał podanie zza plecy obrońców, kiwnął Anderssona, ale Mrozek skrócił kąt i pomocnik Śląska trafił kilka centymetrów obok bramki. Po stronie Lecha odpowiedział Ba Loua, ale Leszczyński nie miał problemów z tą próbą. Ponownie zaatakował Śląsk i tym razem skutecznie. Janasik spod samej linii bocznej dośrodkował prawą nogą, a Exposito miał dużo miejsca w polu karnym i uderzył idealnie głową w boczną siatkę wyprowadzając Śląsk na prowadzenie w 37. minucie. Po stracie bramki Lech wrócił do ataku pozycyjnego, ale “Kolejorzowi” nie udało się stworzyć żadnych konkretów oprócz bramki z dużego spalonego.

Tuż po przerwie bezsensownie w polu karnym zachował się Żukowski. Pomocnik Śląska pociągał za koszulkę w polu karnym Szymczaka w trakcie rzutu rożnego. Szymon Marciniak nie wahał się i pokazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił w 51. minucie Velde. Remis na tablicy wyników utrzymywał się przez około 20 minut. W 73. minucie Denis Jastrzembski dośrodkował z rzutu rożnego a najwyżej w polu karnym wyskoczył Exposito i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Lech ponownie musiał wziąć się do odrabiania strat, na boisku już wcześniej pojawili się Hotić i Ishak. “Kolejorz” robił to jednak nieudolnie, dodatkowo dał się jeszcze skontrować w doliczonym czasie gry. Exposito oszukał trzech piłkarzy Lecha, podał do Szwedzika a ten podcinką pokonał Mrozka. Śląsk wygrał pierwszy mecz w tym sezonie, a czwarte z rzędu spotkanie z Lechem.