La Liga: Barcelona wygrywa z Cadiz po golach w końcówce

FC Barcelona (Twitter)

FC Barcelona pokonała Cadiz 2:0 w meczu 2. kolejki La Liga EA Sports. Podopieczni Xaviego strzelanie rozpoczęli dopiero w 82. minucie, gdy trafił Pedri. W doliczonym czasie wynik ustalił Ferran.

Pierwsza połowa to czas zmarnowany przez “Dumę Katalonii”. Robert Lewandowski i koledzy grali wolno, nie stwarzali stuprocentowych okazji, dodatkowo mogli przegrywać gdyby jedna z kontr gości zakończyła się bramką. Po przerwie podopieczni Xaviego przyspieszyli, blisko wpisania się na listę strzelców był Oriol Romeu, ale mur Cadizu udało się skruszyć dopiero w 82. minucie. Gundogan popisał się świetnym podaniem przez linię defensywy a Pedri na wślizgu zdążył dziubnąć piłkę na tyle, że ona między nogami bramkarza wpadła do siatki. W drugiej połowie goście również wyprowadzali kontry, ale brakowało im zimnej głowy pod bramką Ter Stegena. Wynik meczu ustalił Ferran, który uciekł obrońcom unikając spalonego i w sytuacji sam na sam nie dał szans Ledesmie. Barcelona na swoim zastępczym stadionie odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.