Piotr Tworek trenerem lutego w PKO BP Ekstraklasie

Piotr Tworek

Piotr Tworek, zdj. Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Piotr Tworek ma za sobą bardzo dobry początek roku. Prowadzona przez niego Warta Poznań osiąga wyniki, które zaskakują całą Polskę. Do tego atmosfera wokół beniaminka PKO BP Ekstraklasy jest czymś, o czym każdy mówi. Za to wszystko odpowiedzialny jest Trener Lutego naszej ekstraklasy.

Piotr Tworek zewsząd zbiera pochwały za to, jak wygląda jego praca w Warcie Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski jest zdecydowanie najlepszym z beniaminków. Duża w tym zasługa sympatycznego szkoleniowca, który z ludzi reprezentujących Wartę zrobił prawdziwą rodzinę. Nie bez kozery ekipę “Zielonych” nazywa się Swojską Bandą.

Warta przed sezonem nie była typowana jako drużyna, która poradzi sobie realiach ekstraklasowych. Awans na najwyższy szczebel był możliwy tylko dzięki wygranym barażom z Radomiakiem Radom. Nie odbiera to oczywiście zasług za cały poprzedni sezon. Jednak gra w elicie to zupełnie co innego. Piotr Tworek dał się jednak poznać jako trener, który nie widzi w swojej pracy przeszkód. Apogeum umiejętności szkoleniowca był mecz Warty z Wisłą Kraków, kiedy to “Zieloni” nie mieli ławki rezerwowych, przegrywali, a dzięki swojemu trenerowi potrafili zwyciężyć 2-1.

Piotr Tworek zdobył nagrodę trenera lutego dzięki głosom oddanym przez innych szkoleniowców pracujących w ekstraklasie. Opiekun Warty zdobył 4 głosy, a za nim uplasowali się Piotr Stokowiec, Robert Kasperczyk oraz Peter Hyballa. Śmiało można powiedzieć, że drużyna trenera Tworka jest rewelacją tego sezonu. Od początku tego roku Warta wygrała 4 spotkania. Dwa mecze zakończyły się remisami, a jedyną porażką, była przegrana z Lechem w derbach Poznania. Przed “Zielonymi” trudne starcie na terenie Mistrza Polski. W sobotę o 20.00, Warta Poznań zmierzy się z Legią Warszawa. Piotr Tworek nie raz udowodnił, że niemożliwe nie istnieje i nie można być pewnym wygranej drużyny Czesława Michniewicza.

Piotr Tworek: Odcinamy się od porównań z Lechem i robimy swoje


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *