Piłkarski Świat# Glik najlepszym obrońcą EURO!

Mikołaj Barbanell

Glik najlepszym obrońcą EURO, polscy sędziowie poprowadzą kolejne spotkanie, Krychowiak najdroższym polskim piłkarzem, Grosik trafi do Liverpoolu oraz AC Milan pozyskał króla strzelców – to wszystko w dzisiejszym podsumowaniu dnia.

UEFA na twitterze poinformowała, że najlepszym obrońcą Mistrzostw Europy jest Kamil Glik. 28-letni piłkarz włoskiego FC Torino aż 31 razy przerywał akcję drużyny przeciwnej.


Polscy sędziowie poprowadzą niedzielne spotkanie 1/8 finału ME pomiędzy Niemcami a Słowakami. Szymon Marciniak będzie sędzią głównym , a na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Z kolei Paweł Reczkowski wraz z Tomaszem Musiałem będą sędziami bramkowymi. Wcześniej Polacy sędziowali w spotkaniach Hiszpania-Czechy i Islandia-Austria.


Od wczoraj cały Piłkarski Świat obiegła wiadomość, że Grzegorz Krychowiak został zawodnikiem francuskiego PSG. Prawdopodobnie, ponieważ żadna ze stron tego nie potwierdziła suma odstępnego za defensywnego pomocnika wyniosła 45 milionów euro! Jeśli się to potwierdzi, to 26-latek zostanie najdroższym w historii polskim piłkarzem.


Wszystko na to wskazuje, że od nowego sezonu polska kolonia w angielskiej Premier League powiększy się o kolejnego reprezentanta Polski. Klub z Liverpoolu, Everton oferuje 8 milionów euro za Kamila Grosickiego – poinformował Mateusz borek na swoim twitterze.


AC Milan pozyskał Gianlucę Lapadulę z Pascary. 26-letni napastnik w ubiegłym sezonie zdobywając 27 bramek został królem strzelców SerieB. Dla klubu z Mediolanu jest to pierwsze letnie wzmocnienie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.