Pierwsza porażka Manchesteru City w tym sezonie

Chelsea okazała się być ekipą, która jako pierwsza zatrzymała Manchester City w tym sezonie Premier League.

Maurizio Sarri świetnie przygotował “The Blues” pod każdym względem do tego meczu. Pierwsze trafienie dla gospodarzy przyszło jeszcze przed przerwą. Po błyskawicznym ataku Eden Hazard odegrał do N’Golo Kante, który z trzynastego metra potężnie uderzył po poprzeczkę. Ederson był bez szans. W 78. minucie było 2:0… dość niespodziewanie za sprawą Davida Luiza. Brazylijczyk najwyżej wyskoczył do piłki przy dośrodkowaniu Hazarda z rzutu rożnego.

Porażka “The Citizens” oznacza, że nowym liderem zostaje Liverpool, jedyny jak dotąd niepokonany sezon w obecnej kampanii.

Chelsea – Manchester City 2:0 (1:0)

Bramki: 45. Kanté, 78. David Luiz

Chelsea F.C.: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić (65. Barkley) – Pedro, E. Hazard (90. Giroud), Willian (75. Loftus-Cheek).

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Delph – B. Silva, Fernandinho, D. Silva (C) (68. Gündoğan) – Mahrez (84. Foden), Sterling, Sané (53. Jesus).