Merebaszwili ratuje Wisłę

Wisła Płock / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Korona Kielce zremisowała 2-2 z Wisłą Płock w meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Kielczan zdobyli Możdżeń i Kovacević, dla gości dwukrotnie trafił Merebaszwili.

-Wisła już w ubiegłym sezonie była drużyną, którą ciężko rozszyfrować. Są w stanie trzy mecze z rzędu wygrać lub przegrać. W zespole jest wielu bardzo dobrych indywidualnych zawodników. Najważniejsze, abyśmy my zagrali swój futbol, a wówczas będzie dobrze. Mamy nadzieję, że nasza drużyna wyciągnęła wnioski po porażce z Legią – twierdził trener Korony.

W 5. minucie kibice Korony mogli się cieszyć z prowadzenia za sprawą Możdżenia, który wykorzystał niezdecydowanie zawodników Wisły. Dziesięć minut później był już remis. Ogrom błędów defensywy gospodarzy wykorzystał Merebaszwili. Tuż przed przerwą Kovacević wyprowadził Kielczan ponownie na prowadzenie. Obrońca wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i uprzedził defensorów. W 90 minucie Merebaszwili ponownie trafił do bramki Korony, wykorzystując bierność gospodarzy. Asystę przy tej bramce zanotował bramkarz Wisły Płock.

Korona Kielce 2-2 Wisła Płock

Możdżeń 5, Kovačević 43 – Merebaszwili 16, 90

Korona:  Hamrol – Rymaniak, Kovačević, Diaw, Gardawski(68′ Kosakiewicz) – Pučko, Petrak (46′ Janjić), Żubrowski, Możdżeń, Cebula – Soriano (86′ Malarczyk)

Wisła: Dähne – Stefańczyk, Łasicki, Uryga, Warcholak (46′ Stępiński) – Varela, Szymański, Rasak, Furman (72′ Angielski), Merebaszwili – Ricardinho (82′ Zawada)

sędzia: Dominik Sulikowski