Piękny gest Mourinho – Portugalczyk pomaga starszym

Sport.pl

Epidemia koronawirusa to największe wyzwanie dla starszych, ale mogą liczyć na pomoc, między innymi od Jose Mourinho.

Jose Mourinho wykorzystał w szczodrym celu swój wolny czas, spowodowany zawieszeniem Premier League. Portugalski szkoleniowiec wspomógł organizacje Age UK oraz Love Your DoorStep. Z powodu epidemii koronawirusa, osoby starsze, najbardziej podatne na zachorowania oraz najtrudniej przechodzące chorobę, są proszone o niewychodzenie z domów. Organizacje w wielu krajach wspomagają seniorów, chociażby robiąc za nich zakupy. W Anglii prosi się najstarszych o pozostanie w domach na przynajmniej najbliższe 12 tygodni.

I właśnie w takiej akcji pomocy starszym wziął udział Jose Mourinho. Trener Tottenhamu roznosił najpotrzebniejsze artykuły sklepowe dla seniorów w Enfield, nieopodal ośrodka treningowego Spurs.

Jestem tu, by wspomóc Age UK Enfield oraz Love Your DoorStep Enfield i nieść pomoc dla lokalnej społeczności naszego klubu. To trudny czas dla wszystkich, szczególnie dla osób starszych, więc chce im pomóc jak najbardziej mogę. – powiedział Mourinho, cytowany przez oficjalną stronę Spurs. – Jakakolwiek pomoc zaoferowana przez kogokolwiek może zrobić sporą różnicę. Wszyscy powinniśmy myśleć o tym, jak możemy pomóc innym, ponieważ jest wiele bezradnych osób wobec trudności, jakie nas czekają w najbliższym czasie. – dodał Portugalczyk.

Mourinho nie jest jedyną osobą z Tottenhamu pomagającą innym w czasie epidemii. Toby Alderweireld zakupił dla lokalnych szpitali tablety, aby chorzy mieli kontakt z rodzinami i nie musieli walczyć z chorobą samotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi