Piękny gest Jacka Góralskiego. „Super, dzięki wariacie”

Jacek Góralski

Jacek Góralski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jacek Góralski oprócz bardzo dobrych umiejętności piłkarskich posiada ciepłe i życzliwe serce. 28-letni pomocnik po meczu reprezentacji Polski z Bośnią (3:0), podarował swoją koszulkę meczową Tomaszowi Komendzie. Dodatkowo zaprosił go na następne zgrupowanie kadry.

Historia Tomasza Komendy wzruszyła całą Polskę. Przez 18 lat siedział on w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Obecnie jest już na wolności, gdzie układa sobie życie na nowo. 43-latek ma nową partnerkę i spodziewa się syna. Pochodzący z Miłoszyc mężczyzna był obecny na meczu reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowina (3:0) na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Po meczu Komendę na trybunach odnalazł Jacek Góralski. Piłkarz kazachskiego Kajratu Ałmaty podarował mu swoją koszulkę meczową oraz zaprosił na następne zgrupowanie kadry. Całe zdarzenie uwieczniły kamery kanału Łączy nas Piłka.

Jak będzie następne zgrupowanie, to byśmy chcieli, żebyś przyjechał do nas na godzinkę, by porozmawiać – powiedział Góralski do Komendy. Ten nie ukrywał swojego zaskoczenia. – Super, dzięki wariacie. Nawet z wami mogę zagrać – odpowiedział na zaproszenie.

Jacek Góralski był jedną z najjaśniejszych postaci reprezentacji Polski podczas środowego meczu Ligi Narodów UEFA. – To był dobry mecz całej drużyny. Początek mieliśmy średni, lecz później rozkręciliśmy się i mogliśmy zakończyć to spotkanie wyższą wygraną. Trzeba zaznaczyć, że pewnym ułatwieniem była czerwona kartka dla rywala, ale to ich problem. Graliśmy blisko siebie, po stracie każdy z nas szybko reagował, nie czekaliśmy na rywala, a dociskaliśmy go. Polski kibic raczej się nie nudził – powiedział Góralski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Następne zgrupowanie kadry odbędzie się w listopadzie. Biało-czerwoni zagrają towarzysko z Ukrainą (11.11, 20:45) oraz o punkty w Lidze Narodów UEFA z Włochami (15.11, 20:45) i Holandią (18.11, 20:45).


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.