Piast przegrywa we Wrocławiu, Bruk Bet wydostaje się ze strefy spadkowej

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali Piast Gliwice 3:1 w meczu 36. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Przez tą porażkę podopieczni Waldemara Fornalika znaleźli się w strefie spadkowej, ponieważ Bruk Bet Termalica Nieciecza pokonała Arkę Gdynia 2:1 i w tym momencie jest na 14. miejscu, dającym utrzymanie. O wszystkim zadecyduje sobotni mecz w Gliwicach.

Od początku spotkania, obie drużyny wyszły z ofensywnym nastawieniem. Już w 3. minucie, Piotr Celeban główkował minimalnie nad bramką po dośrodkowaniu Kamila Vacka z rzutu rożnego. Chwilę później odpowiedzieli podopieczni Waldemara Fornalika. Gerard Badía uderzył sprzed pola karnego, ale znacznie się pomylił. W 7. minucie piłkarze Piasta byli blisko fenomenalnej bramki, Aleksandar Sedlar uderzył z przewrotki z dystansu, lecz uderzył tuż nad bramką. Najlepszą okazję do gola goście mieli w 19. minucie. Marcin Pietrowski podał do Sašy Živeca, ten minął bramkarza, wyłożył do Michala Papdopulosa, a Czech uderzył w poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach. Mateusz Cholewiak sprytnie podał do Róberta Picha, ten wyszedł sam na sam i pokonał goalkeepera.

Tuż przed przerwą podopieczni Tadeusza Pawłowskiego podwyższyli prowadzenie. Daniel Łuczak, który zastąpił Jakuba Koseckiego, podał do Marcina Robaka, a były napastnik Lecha spokojnie skierował futbolówkę do pustej bramki. Do przerwy Śląsk prowadził z Piastem 2:0.

W pierwszych 20 minutach obraz gry nadal się nie zmieniał, nadal dominował Piast, ale gola kontaktowego udało się zdobyć dopiero w 67. minucie. Martin Konczkowski szybko wyrzucił piłkę z autu do Mateusza Szczepaniaka, ten odegrał do Mateusza Maka, który podał do Živeca, a Słoweniec po rykoszecie pokonał Jakuba Słowika.

Nadzieje na jakąkolwiek zdobycz punktową dla Piasta, zabił Pich, który w 86. minucie, dostał podanie od Arkadiusza Piecha, wyszedł sam na sam i wykorzystał okazję. Ostatecznie Śląsk pokonał Piasta Gliwice 3:1 i podopieczni Waldemara Fornalika spadli na 15. pozycję, bo Bruk Bet Termalica Nieciecza pokonała Arkę Gdynia 2:1.

W Niecieczy spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Janusa, tuż przed przerwą wyrównał Bartosz Śpiączka. Gola na wagę zwycięstwa w drugiej połowie strzelił Vladislavs Gutkovskis.