Bundesliga: Decydujące rozstrzygnięcia! Co z rekordem Lewandowskiego?

Bundesliga

‘30-tka’ Lewandowskiego, zacięta walka o puchary i rozpaczliwa ochrona przed spadkiem czekały na nas w sobotnie popołudnie. Wszystkie dziewięć spotkań zostało rozegranych o 15.30. Czy ‘Lewy’ wyrównał osiągnięcie słynnego Gerda Müllera i uzbierał w trzech sezonach z rzędu po 30 bramek? Co z Kubą Błaszczykowskim i jego Wolfsburgiem? Które zespoły zobaczymy w następnym sezonie w europejskich rozgrywkach? Zapraszamy na podsumowanie ostatniej kolejki Bundesligi w sezonie 2017/18.

Hoffenheim, Bayer Leverkusen oraz RB Lipsk walczyli o Ligę Mistrzów. Wygrana w domowym spotkaniu z Borussią Dortmund gwarantowała Wieśniakom występy w fazie grupowej. Bayer musiał liczyć na potknięcie drużyny Nagelsmanna i wygrać swoje spotkanie z Hannoverem. Lipsk bardziej grał o utrzymanie miejsca premiowanego rozgrywkami Ligi Europy, bo o ile porażka Hoffenheim z Borussią wchodziła w grę, tak trudno było sobie wyobrazić klęskę Leverkusen w starciu z Hannoverem. Aptekarze wygrali na własnym terenie kolejnych 9(!) spotkań z rzędu w starciach z Die Roten.

Klub spod koncernu Red Bulla już w pierwszej połowie zamknął nadzieję grupy pościgowej na grę w kwalifikacjach Ligi Europy. Drużyna prowadzona przez Ralpha Hasenhuttla wpakowała stołecznej Herthcie trzy bramki, tracąc jedną. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, goście dopięli swego i ostatecznie pokonali ekipę z Berlina hokejowym rezultatem 2:6. W Leverkusen Bayer ograł Hannover. Gospodarze całkowicie zdominowali przyjezdnych w pierwszej części spotkania, którą wygrali 2:0. Drugie 45 minut padło łupem Hannoveru, który strzelił dwa gole. Gospodarze odpowiedzieli jednym, dzięki czemu mogli dopisać do swojego konta trzy oczka. Na nieszczęście kibiców Aptekarzy zespół Petera Stögera nie zdołał urwać punktów w Hoffenheim. Co więcej, gospodarze pokonali Borussię 3:1 i zepchnęli klub z Dortmundu na czwartą lokatę. Austriak, którego w następnym sezonie zastąpi najprawdopodobniej Lucien Favre, pożegnał się z kibicami Borussii w najgorszy możliwy sposób i pewnie nikt nie będzie żałował, kiedy byłego szkoleniowca FC Koeln zabraknie w następnym sezonie na ławce trenerskiej Borussen. Ostatecznie w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie zobaczymy drużynę Bayernu Monachium, Schalke 04, Wieśniaków i Borussii.  Bayer Leverkusen będzie musiał zadowolić się grą w Lidze Europy, a RB Lipsk powalczy o fazę grupową tych rozgrywek w eliminacjach.

Vfl Wolfsburg wygrał swoje spotkanie 4:1. Pewna wygrana Wilków spowodowała, że z ekstraklasą po raz pierwszy w swojej historii żegna się HSV. Zdegradowany zespół prowadzony przez Christiana Titza pokonał w swoim ostatnim spotkaniu w Bundeslidze Borussię M’Gladbach wynikiem 2:1.

Do niespodzianki doszło w Monachium. Bayern niespodziewanie uległ drużynie ze Stuttgartu aż 1:4. Robert Lewandowski rozegrał 90 minut i nie zdołał wyrównać osiągnięcia Gerda Müllera. Polak został królem strzelców z 29 bramkami na koncie.