Phil Foden nie wystąpi w finale EURO 2020 z powodu kontuzji?
Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Phil Foden opuści dzisiejsze spotkanie reprezentacji Anglii z reprezentacją Włoch w ramach finałowego spotkania Euro 2020.
Powodem takiej decyzji jest drobny uraz stopy, z którym zmaga się 21-letni piłkarz Manchesteru City.
Anglik wszedł z ławki rezerwowych w wygranym spotkaniu 2:1 z reprezentacją Danii, ale nabawił się drobnego urazu przed finałem na Wembley. BBC Sport informuje, że Foden nie wziął udziału w sesji treningowej i raczej mało prawdopodobne wydaje się, iż będzie w pełni sprawny oraz gotowy do występu przed brytyjską publicznością. Na konferencji prasowej Gareth Southgate wyznał, że personel medyczny bacznie obserwuje poczynania Fodena i tuż przed pierwszym gwizdkiem wyda oświadczenie w sprawie występu młodego piłkarza.
- Ma drobny uraz stopy - powiedział Southgate. Chodzi o to, że nie jesteśmy pewni, czy będzie mógł wziąć udział w finale. Musimy poczekać ponownie na ocenę stanu zdrowia Phila.
Reprezentacja Anglii stoi przed wielką szansą na powtórzenie wielkiego sukcesu, który miał miejsce w 1966 roku.
-

AktualnościInfantino broni planu sprzedaży udziału w prawach FIFA. Projekt budzi opór UEFA i europejskich federacji


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 15:48
-


AktualnościNathaniel Clyne odchodzi z Crystal Palace po wygaśnięciu kontraktu


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 15:19
-


AktualnościReal Madryt zagra sparing z Schalke 04 16 sierpnia na Veltins-Arena


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:56
-


AktualnościVinícius Júnior pozostanie w Realu Madryt. Klub planuje przedłużenie kontraktu mimo zainteresowania Arsenalu


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:27
-

AktualnościKerim Alajbegovic oficjalnie w Juventusie – transfer z Bayeru Leverkusen za 33 mln euro (do 40 mln z bonusami)


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:01
-

AktualnościNathaniel Brown oficjalnie w Bayernie Monachium – lewy obrońca za 50 mln euro


















Michał Bosak / 30 lipca 2026, 13:30
































