Pewna wygrana Zagłębia na początek kolejki

Zagłębie Lubin na rozpoczęcie 19.kolejki polskiej Ekstraklasy przed własną publicznością wygrało 2:0 z Termaliką Bruk – Bet Niecieczą.

Zawodnicy gospodarzy przed tym meczem powtarzali, że chcieliby dzisiejszym zwycięstwem zrobić prezent swoim kibicom z okazji „Barbórki”. Z kolei podopieczni Piotra Mandrysza marzyli o przerwaniu niekorzystnej passy, a mianowicie trzech spotkań bez wygranej w lidze.

Początkowe minuty zawodów były bardzo wyrównane. Obie ekipy licznymi centrami próbowały stworzyć jakiekolwiek zagrożenie. Walka – słowo, które odgrywało dzisiaj bardzo znaczenie. W 15. minucie do notesu arbitra trafił Jakub Tosik. Były piłkarz m.in. Polonii Warszawa beznadziejnie atakował futbolówkę. Dwadzieścia minut później jego los podzielił Babiarz, faulując rywala tuż przed własną 16-ką. Kilka chwil później wspomniany gracz musiał opuścić boisko, ponieważ po raz drugi został ukarany żółtą kartką. Drugie przewinienie w pełni klasyfikowało się na karę kartkową, ale te pierwsze w mojej ocenie już niekoniecznie. Przewagę personalną doskonale wykorzystał Jakub Tosik, posyłając soczyste uderzenie w prawy dolny róg bramki. Andrzej Witan był bezradny w tej sytuacji. Bartosz Frankowski nie przedłużał pierwszej części.

W przerwie Piotr Mandrysz zdecydował się na zmianę. Wojciech Kędziora zastąpił Fryca. W 49. minucie mieliśmy już 2:0, bo okropny błąd przy uderzeniu Woźniaka z dalszej odległości popełnił Andrzej Witan. Goalkeeper przyjezdnych zupełnie nieudolnie parował piłkę. Po tych wydarzeniach inicjatywę przejęli popularni „Miedziowi”, ale brakowało im dokładności w ostatnich podaniach. Mimo wszelkich starań graczy obu ekip wynik do końca pojedynku pozostał ten sam.

Zagłębie Lubin po tym meczu awansowało na 5.miejsce w ligowej tabeli.

Zagłębie Lubin 2:0 Termalica Bruk – Bet Nieciecza

Strzelcy:

1:0 Tosik (40′)

2:0 Woźniak (49′)

Żółte kartki: Tosik (15′), Babiarz (35′), Guldan (56′),  Janus (78′)

Czerwone kartki: Babiarz (38′) – druga żółta kartka

Sędzia: Bartosz Frankowski

Skład gospodarzy: Polacek – Cotra, Jach, Guldan, Todorovski – Tosik, Rakowski, Żyra (87′ Jagiełło), Janowski, Janus (78′ Błąd), Piątek (71′ Papadopulos) – Woźniak

Skład gości: Witan – Sołdecki, Ziajka, Babiarz, Fryc (46′ Kędziora) – Pleva, Kupczak, Licka (64′ Foszmańczyk), Jarecki, Plizga – Juhar (72′ Smuczyński)