Petew: Wszystko jest uzależnione od naszej dyscypliny i inteligencji

jagiellonia.pl

– Zespół jest gotowy i wierzę, że dobrze rozpoczniemy rundę. Mamy bardzo wysokie oczekiwania. Musimy podążać za swoimi marzeniami, a wszystko zależy tylko od nas – powiedział Iwajło Petew.

Jagiellonia Białystok z nowymi nadziejami przystąpi do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. W końcówce roku zatrudniono doświadczonego szkoleniowca z Bułgarii – Iwajło Petewa, który dwukrotnie zdobył mistrzostwo swojego kraju z Łudogorcem Razgrad. – Oczekuję od zawodników, aby pokazali to, na co ich stać. Mamy wiele celów, za którymi musimy podążać. Chcemy być gotowi i skoncentrowani od pierwszej minuty meczu z Wisłą. Powinniśmy być bardzo zdyscyplinowani, tworzyć jedność i podążać za naszym celem, a tym celem są trzy punkty – powiedział 44-latek na konferencji prasowej.

– Chcę, żeby moja drużyna dominowała, aczkolwiek musimy też wziąć pod uwagę to, z którym rywalem będziemy grać. Musimy być inteligentni. Myślę, że mamy odpowiednią jakość. Wszystko zależy od nas. Raz jeszcze powtórzę, że wszystko jest uzależnione od naszej dyscypliny i inteligencji. Przede wszystko ważne jest to, co zawsze mówię zawodnikom. Wszyscy razem musimy budować atak i każdy z nas powinien być odpowiedzialny za grę w defensywie. Musimy być odpowiedzialni w grze defensywnej. Nie tylko obrońcy i pomocnicy, ale również zawodnicy ofensywni. Chcemy grać zespołowo. Atak i obrona musi tworzyć jedność – podkreśla.

Sobotnim przeciwnikiem “Dumy Podlasia” będzie krakowska Wisła, która zakończyła ubiegły rok dwoma zwycięstwami z rzędu. – Wisła to dobry zespół. Szanuję rywala, ale bardziej skupiam się na swoim zespole. Jeżeli będzie dobrze przygotowany, mamy duże szanse, żeby ograć każdy zespół w tej lidze. Znam mocne i słabe strony Wisły, ale i swojego zespołu. Zawsze powtarzam, że wszystko zależy od nas – zakończył Petew.

źródło: jagiellonia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi