Perez o Superlidze: “Jestem smutny i rozczarowany”

Florentino Perez

źródło: estaticos.sport.es

Gościem audycji “EL Larguero” był prezes Realu Madryt oraz Superligi – Florentino Perez. Jak można się domyślić sporą część wywiadu na antenie “Radio SER” zajęła rozmowa na temat upadającego projektu Superligi.

Temat nowych rozgrywek piłkarskich rozgrzał świat futbolu do czerwoności. Na językach pojawili się szefowie klubów, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w projekcie. Jednak w centrum zainteresowania znalazł się Florentino Perez – prezes Superligi. Nic zatem dziwnego, że zgodził się on na wywiad w hiszpańskim “Radio SER” i tam przedstawił swój punkt widzenia. Przede wszystkim Hiszpan nie krył rozczarowania tym, jaki kształt przyjęły jego początkowe założenia:

 – Pracowaliśmy nad Superligą przez wiele lat, ale chyba nie wiedzieliśmy, jak najlepiej ją wyjaśnić. Jestem smutny i rozczarowany. – mówił prezes “Królewskich” – pracowaliśmy nad tym od lat, szukając sposobów na poprawę sytuacji z piłkarskiego i ekonomicznego punktu widzenia.

Skrytykował obecny format Ligi Mistrzów, twierdząc, że staje się on ciekawy dopiero po ćwierćfinałach. Wyraził również swoje zaskoczenie w stosunku do ilości krytyki, z jaką spotkał się projekt Superligi:

 – Zaprezentowaliśmy nasz format i powiedzieliśmy, że chcemy rozmawiać z UEFA i z FIFA, ale nikt nie był tym zainteresowany. Zaczęła się agresja, jakiej nie widziałem nigdy w życiu. – mówił Perez.

Prezes Realu Madryt na zakończenie odniósł się jeszcze do sytuacji klubów, które miałby należeć do ów ligi:

 – Juventus nie odszedł, Milan też nie. Barcelona, Juventus i Milan są dalej z nami, teraz zastanawiamy się, co zrobić. Anglicy odeszli, bo UEFA stworzyła spektakl. – ocenił działacz. – Uważam szczerze, że nie ma innego rozwiązania niż Superliga. A jak jest, to niech ktoś pokaże coś innego. – podsumował.

Tłumaczenie – Weszlo.com


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *