Pep Guardiola po meczu z Bayernem: Emocjonalnie jestem zniszczony, postarzałem się o 10 lat

goal.com

Emocjonalnie jestem zniszczony. Dziś postarzałem się o 10 lat. To był bardzo wymagający mecz. Teraz musimy się zrelaksować. Robimy dzień wolny i potem wracamy do przygotowań na spotkanie z Leicester City i wyjazd do Niemiec – powiedział na konferencji prasowej Pep Guardiola. Hiszpan nie ukrywał swoich emocji po ostatnim gwizdku sędziego.

Pep Guardiola uważa, że wygrana (3:0) Manchesteru City w Lidze Mistrzów przeciwko swojej byłej drużynie postarzała go o 10 lat.  Wynik wczorajszego spotkania otworzył Rodri, który przepięknym strzałem pokonał Sommera. Dzieła zniszczenia w drugiej połowie dokończyli Bernardo Silva i Erling Haaland.

Tuż po zmianie stron, Bayern Monachium stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie przynajmniej bramki honorowej. Jednak brak skuteczności w połączeniu z fatalną serią pomyłek w obronie sprawił, że “Bawarczycy” zakończyli mecz porażką 0:3. Taki wynik stawia niemiecką drużynę w arcytrudnej sytuacji przed meczem rewanżowym. Po ostatnim gwizdku sędziego, Pep Guardiola zdradził, co jego zespół musi zrobić, żeby przypieczętować awans City do półfinału:

Dokładnie wiem, co musimy zrobić w Monachium. Ten wynik jest dla nas niesamowity, ale musimy zagrać w rewanżu z wielką osobowością, bo mierzymy się z czołową drużyną. Jeśli nie zagramy naprawdę dobrze, to Bayern może odrobić stratę trzech goli. Wiem o tym, bo pracowałem tam trzy lata. Wiem, co znaczy wsparcie tamtejszych kibiców. My jedziemy tam jednak po to, by strzelać gole i starać się wygrać mecz. Zrobienie tego będzie bardzo trudne – podkreślił hiszpański szkoleniowiec.

Ten mecz był zacięty przez 60 minut. Fragmentami Bayern był nawet lepszy. W pierwszych 5-10 minutach drugiej połowy byli lepsi, mając swoje szanse i stałe fragmenty gry. Ale po tym, jakoś się poprawiliśmy i w ostatniej części gry przeważaliśmy. To wyjątkowa drużyna. Musimy zagrać jeszcze jeden naprawdę dobry mecz – zakończył Guardiola.

Decydująca potyczka pomiędzy Bayernem Monachium i Manchesterem City odbędzie się w przyszłym tygodniu, w środę (19 kwietnia). Początek meczu odbędzie się o godzinie 21:00.