Kto zastąpi Christophera Nkunku w Lipsku? Padły dwa nazwiska

Jonathan David

twitter.com/itsJoDavid/

RB Lipsk nie zatrzyma u siebie swojej największej gwiazdy w postaci Christophera Nkunku, to już pewne. Francuz zamieni latem szyld Red Bulla na angielską Chelsea. Klub zmuszony jest więc do pozyskania następcy swojego atakującego.

Świetne sezony Nkunku w Bundeslidze w barwach RB Lipsk sprawiły, że klub nie był w stanie dłużej utrzymać już swojego gwiazdora. Od lata będzie on reprezentował barwy Chelsea. Zawsze, kiedy to zespół opuszcza jedna z największych gwiazd, powstaje dylemat w znalezieniu wartościowego następcy. Przed takim stoi właśnie Lipsk.

Niemiecki zespół wytypował już potencjalnych następców, którymi mogliby spróbować zastąpić swoją gwiazdę. Pierwszym z nich jest zawodnik francuskiego Lille, Jonathan David. Kanadyjczyk rozgrywa obecnie fantastyczny sezon w Lique 1, gdzie umieszczał piłkę w siatce już 21 razy. Jego obecne statystyki ligowe w postaci 19 goli i 4 asyst są na równi z Kylianem Mbappe, z którym to dzielą pierwszą lokatę króla strzelców ligi.

Kolejną opcją Lipska jest napastnik będący obecnie w czołówce strzelców Ligue 1. Mowa tu o Folarinie Balogunie, młodym utalentowanym napastniku Arsenalu, wypożyczonym obecnie to Stede de Reims. Anglik na francuskich boiskach uzbierał już 19 trafień w tym sezonie.

Obie opcje na pewno będą kosztowną transakcją. Zarówno Jonathan David jak i Folarin Balogun są młodymi i utalentowanymi napastnikami, a chętnych do ich pozyskania nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.