Pep Guardiola może opuścić Manchester City przed ewentualnymi karami za naruszenie zasad finansowych

Guardiola

Zdjęcie: Manchester City

W Manchesterze City muszą spodziewać się, że menedżer Pep Guardiola mógłby opuścić klub, jeszcze przed potencjalnymi karami za naruszenie wielu zasad finansowych.

W poniedziałek Premier League ujawniła, że The Citizens zostali oskarżeni o złamanie ponad 100 zasad finansowych po czteroletnim śledztwie. Zarzuty wobec aktualnych mistrzów Anglii dotyczą informacji finansowych dotyczących przychodów, szczegółów wynagrodzeń menedżerów i zawodników w ramach odpowiednich kontraktów, przepisów UEFA i rentowności.

The Citizens zaprzeczyli tym zarzutom, które miały mieć miejsce w latach 2009-10 oraz 2017-18. Wydał oświadczenie wyrażające swoje zaskoczenie. Jeśli niezależna komisja uzna Man City za winnego naruszeń, może on spotkać się z bezprecedensowymi sankcjami, takimi jak zakazy transferowe, grzywny, potrącenia punktów lub wyrzucenie z Premier League.

Według „The Athletic”, możliwy będzie ruch Pepa Guardioli. Przeczuwa się, że Hiszpan odejdzie Etihad, zanim jakiekolwiek możliwe sankcje zostaną nałożone na klub. Guardiola zawsze stał po stronie City w związku z zarzutami, ale w zeszłym sezonie przysiągł, że zrezygnuje ze swojego stanowiska, jeśli odkryje, że szefowie klubu okłamali go w sprawie transakcji finansowych.

Manchester City oskarżony o liczne naruszenia zasad finansowych


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x