Manchester City oskarżony o liczne naruszenia zasad finansowych

Manchester City

Pixabay.com

Klub z niebieskiej części Manchesteru został oskarżony przez władze Premier League o naruszenie wielu reguł finansowych.

The Citizens mają coraz większe kłopoty. Nie najlepsza forma w rozgrywkach krajowych czy rzekome spory w szatni mogą być niczym przy zarzutach, które klub otrzymał dziś od władz ligi.

Od 2008 roku Manchester City stał się własnością spółki City Football Group. Spółka, która należy do inwestorów z Bliskiego Wschodu ma ogromne zasoby pieniędzy. To przełożyło się rzecz jasna na poziom sportowy klubu przejętego wówczas przez CFG. Już 3 lata po owym fakcie, popularni „Obywatele” zakwalifikowali się rozgrywek Ligi Mistrzów, a podczas sezonu 2011/2012 w dramatycznych okolicznościach zdobyli mistrzostwo Anglii.

Przez kolejne kampanie Manchester City zajmował czołowe miejsca w lidze na koniec sezonu. Od momentu przejęcia klubu z Etihad Stadium aż do chwili obecnej, The Citizens aż sześciokrotnie zdobywali mistrzostwo Anglii. Trzykrotnie zajmowali też drugi stopień podium.

Jednak wraz z dzisiejszym oświadczeniem władz Premier League, sytuacja klubu, który jest własnością spółki CFG, może się diametralnie zmienić. Manchester City został oskarżony o naruszenie liczny zasad finansowych w latach 2009-2018. Jeśli podejrzenia zostaną potwierdzone i udokumentowane przez Komisję, The Citizens grozi odjęcie punktów, a nawet wykluczenie z ligi.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x