Pedri z nowym kontraktem? Klauzula odejścia w wysokości miliarda euro!

Athletic - Barcelona

twitter: fcbarcelona

Jak donoszą media, pierwszym z młodych piłkarzy, którzy przedłużą swój kontrakt z FC Barceloną, ma być Pedri. Porozumienie między stronami jest już niemal pewne.

Pedri ma związać się z Barceloną do 2026 roku. Do tego w kontrakcie ma zostać zawarta opcja przedłużenia umowy o jeszcze jeden rok. Klauzula odejścia zawodnika ma być o wiele wyższa od obecnych 400 milionów, bowiem ma ona wynosić aż miliard(!) euro. Kwota ta z pewnością będzie odstraszać potencjalnych kupców, co pokazuje, że Barca po utracie Neymara uczy się na błędach.

Wydaje się, że operacja jest już na ostatniej prostej i dopinane są jej ostanie szczegóły. Do oficjalnego ogłoszenia przedłużenia umowy z zawodnikiem może dojść jeszcze w tym tygodniu.

18-latek dzięki nowej umowie znacznie podwyższy swoje zarobki w katalońskim klubie. W drabince płacowej klubu ma znaleźć się na szczeblu średnio-wysokim; na ten moment jest jednym z najgorzej zarabiających piłkarzy w zespole. Mimo tego, że klub znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej, zarząd zdecydował się na taki krok ze względu na perspektywy  Pedriego oraz jego obecny wkład w pierwszą drużynę. Zawodnik udowadniał już, że mimo swojego młodego wieku potrafi rywalizować na najwyższym poziomie i nie odstaje od swoich starszych kolegów.

Katalońskie media podają, że Pedri bardzo chciał związać się z Barcą na dłużej. Zawodnik widzi swoją przyszłość na Camp Nou i nie myśli o zmianie otoczenia. Dla Barcelony podpisywanie długich kontraktów z utalentowaną młodzieżą, jest jednym z głównych celów. Ma to być podstawa do odbudowy zespołu po odejściu Leo Messiego. Dzięki takim działaniom klub może zapewnić sobie solidne fundamenty na kolejne lata. Dlatego też zarząd Barcy w najbliższych tygodniach ma zasiąść do rozmów z Ansu Fatim, Ronaldem Araujo czy Gavim. w których również pokładane są wielkie nadzieja na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *