Paweł Jaroszyński znów zagra w Cracovii

laczynaspilka.pl

Cracovia potwierdziła roczne wypożyczenie Pawła Jaroszyńskiego z włoskiej Salernitany. Defensor grał już w barwach “Pasów” w przeszłości.

Lipiec 2017 roku był ostatnim okresem, gdy Paweł Jaroszyński prezentował się na boiskach Ekstraklasy. Jego obiecujące występy w Cracovii doceniło wtedy Chievo Verona i zdecydowało się wyłożyć za defensora 400 tysięcy euro.

Od tego momentu Jaroszyński zagrał w wielu włoskich klubach. Reprezentował barwy Genoi, Salernitany, Chievo Verona i Pescary. Nie zawsze był zawodnikiem pierwszego składu, ale i tak w pięć lat udało mu się skompletować 43 występy w Serie A i 64 mecze na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Italii. Co ciekawe, nigdy nie udało mu się w tamtejszych ligach zanotować żadnego trafienia, ale miał za to trzy asysty.

Ostatni rok dla Jaroszyńskiego nie był udany. Awans z Salernitaną do Serie A spowodował wyższe wymagania trenera i Polak nie zawsze dawał sobie radę. Pierwsze dwa mecze sezonu zaczynał w podstawowym składzie, ale później został przyspawany do ławki rezerwowej już na stałe.

W tym sezonie 27-latek także nie ma zbyt dużych szans na grę. Z możliwości udziału w pierwszych meczach sezonu wykluczył go uraz, a ostatnio znalazł się też poza kadrą. Pomocną dłoń do piłkarza wyciągnęła Cracovia. “Pasy” szukały zawodnika, który mógłby zastąpić kontuzjowanego Kamila Pestkę. W Krakowie uznano, że Jaroszyński będzie godnym zastępstwem na czas rehabilitacji kapitana zespołu.

Paweł Jaroszyński związał się z Cracovią kontraktem na najbliższy rok, do tego momentu potrwa jego wypożyczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.