Paulo Sousa zostanie po EURO? Boniek: Ja go na pewno nie zwolnię

Sousa

twitter.com/LaczyNasPilka

Zbigniew Boniek zadeklarował na konferencji pasowej, że nie zamierza zwalniać Paulo Sousy po możliwym nieudanym Euro. Portugalczyk zostanie w kadrze narodowej.

Dziś odbyła się konferencja prasowa na temat zbliżającego się starcia z Hiszpanami. Jedną z najistotniejszych kwestii, które tam padły, była deklaracja Zbigniewa Bońka na temat przyszłości Paulo Sousy. Prezes PZPN-u stwierdził, że posada Portugalczyka nie jest uzależniona od wyniku, który kadra zdobędzie na mistrzostwach Europy.

– Posada Paulo Sousy nie jest uzależniona od wyniku na Euro. Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym, żebyśmy mieli w Polsce 10-15 takich trenerów.

Boniek odniósł się także jeszcze raz na temat porażki ze Słowakami oraz kolejnych nadchodzących starć Polaków. Nie skreśla on jeszcze tego turnieju, gdyż w piłce nożnej wszystko jest możliwe.

– Nie przypominam sobie, żeby reprezentacja po porażce w pierwszym meczu osiągnęła dobry wynik, ale to nie znaczy, że nie możemy mieć marzeń. Mamy dobrego, fajnego, mądrego trenera, ale na razie to „nie odpala”.

W mediach do tej pory panowała opinia, że Sosua po nieudanym Euro pożegna się z kadrą. Portugalczykiem zainteresowanych było kilka klubów piłkarskich, w tym tureckie Fenerbahçe.

Zbigniew Boniek kończy swoją drugą i ostatnią kadencję 18 Sierpnia. Jeśli Paulo Sousa do tego czasu pozostanie selekcjonerem reprezentacji Polski, o jego przyszłości zadecyduje nowy prezes PZPN-u.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x