pogba

Getty Images

Drużyna Young Boys musiała uznać wyższość wicemistrza Anglii i przegrała 0:3 (0:2). Kluczowa była znakomita dyspozycja Paula Pogby, który zdobył dopiero swoje pierwsze dwie bramki w Lidze Mistrzów jako zawodnik Manchesteru United.

Paul Pogba już grą w pierwszej połowie tego spotkania praktycznie zapewnił sobie miano zawodnika meczu. W 35. minucie technicznym uderzeniem w kierunku lewego słupka wykończył akcję, którą samodzielnie napędził, podając chwilę wcześniej piłkę w stronę Freda. Camara wybił piłkę spod nóg Brazylijczyka, ale Pogba przejął futbolówkę, minął obrońcę i bez problemu pokonał Davida von Ballmoosa. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Francuz zamienił na gola jedenastkę podyktowaną z powodu zagrania piłki ręką przez Kevina Mbabu. Young Boys w pierwszej połowie prezentowało się naprawdę nieźle, bez kompleksów starali się atakować bramkę Davida De Gei, czego przykładem był bardzo groźny strzał Fassnachta z 34. minuty. Tyle, że Manchester United stworzył sobie bardziej klarowne sytuacje (Marcusa Rashforda przez zdobyciem bramki na 1:0 powstrzymał wcześniej słupek).

Trudno było oczekiwać, że w drugiej połowie Manchester United roztrwoni prowadzenie, albo raczej – że zespół Young Boys zdoła dwukrotnie pokonać De Geę. Poza okazją Rogera Assale z 54. minuty hiszpański golkiper nie musiał szczególnie obawiać się o swoje czyste konto. Czerwone Diabły spokojnie kontrolowały mecz, dłużej utrzymując się przy piłce. Trzeci gol padł jednak nie po ataku pozycyjnym, a dzięki świetnie poprowadzonej kontrze przez… Paula Pogbę w 66. minucie. Nie niepokojony przez nikogo Francuz miał aż trzech kolegów do wyboru i wybrał Anthony’ego Martiala, który strzelił między nogami bramkarza. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył jeszcze zmiennik Juan Mata, jednak sędzia nie uznał jej z powodu spalonego. Manchester United zasłużenie zabrał do domu trzy punkty, zaś Paul Pogba zaliczył najlepszy występ w barwach United w Champions League.

BSC Young Boys – Manchester United 0:3 (0:2)