Parzyszek opuszcza Ekstraklasę. Trafi do Włoch

Piotr Parzyszek, Artur Jędrzejczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wcześniej były to tylko pogłoski, teraz już można oficjalnie potwierdzić. Nie będzie już kolejnych zmian Piotra Parzyszka w Ekstraklasie. Napastnik Piasta przeniesie się do Serie B.

Parzyszek trafił do Piasta w 2018 roku. Łącznie dla klubu z Gliwic rozegrał 85 spotkań, a do siatki rywala trafiał 23 razy. Razem z “Piastunkami” zdobył złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Teraz przeniesie się do Serie B, a konkretnie do Frosinone Calcio. Nie jest to ruch niespodziewany. O zainteresowaniu Parzyszkiem dało się słyszeć już od dłuższego czasu. Po sprowadzeniu Jakuba Świerczoka, który dubluje zadania Parzyszka na boisku, pewne stało się, że wracający z Bułgarii napastnik nie ma być partnerem w ataku, ale jego następcą.

Chciałbym podziękować wszystkim osobom w klubie oraz kibicom za dwa ostatnie lata. Przez ten czas Gliwice stały się naszym domem i zawsze chętnie będziemy tutaj wracać. Dziękuję za wsparcie oraz za zaufanie. Słowa uznania należą się przede wszystkim chłopakom, z którymi przez ostatnie dwa lata mogłem dzielić szatnię. To wyjątkowa grupa ludzi, z którą dobrze rozumiałem się zarówno na boisku, jak i poza nim. Ostatnie sezony były najlepsze w mojej karierze nie tylko pod względem sukcesów drużynowych, ale również indywidualnych, ponieważ w Piaście rozwinąłem się jako piłkarz i jako człowiek – powiedział Piotr Parzyszek w wywiadzie dla klubowych mediów. Dodał również, że to dla niego ostatni moment, aby spróbować wielkiego futbolu.

– Podjąłem decyzję o transferze, ponieważ chciałbym pokazać się w kraju o wielkiej piłkarskiej historii. Niedawno skończyłem 27 lat i myślę, że mogę jeszcze zrobić kolejny krok do przodu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.