Pary II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy
Po zakończeniu wszystkich spotkań I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy poznaliśmy pary kolejnej fazy rozgrywek. Swoich rywali poznali m.in. Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław.
Prócz polskich klubów na tym etapie rozgrywek obserwować będziemy mogli ośmiu Polaków – Adriana Cieślewicza (The New Saints – Walia), Macieja Dąbrowskiego (Hibernian FC – Szkocja), Kamila Grabarę i Kamila Wilczka (FC København – Dania), Jakuba Kiwiora (MŠK Žilina – Słowacja), Dawida Kurminowskiego (Århus GF – Dania), Michała Przybylskiego (HB Tórshavn – Wyspy Owcze), Damiana Szymańskiego (AEK Ateny – Grecja),
Spotkania Pogoni Szczecin i Rakowa Częstochowa będą pokazywane w TVP Sport, natomiast prawa do transmisji spotkań Śląska Wrocław nabył Polsat Sport.
Mecze II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy zostaną rozegrane 22 i 29 lipca. Losowanie III rundy odbędzie się natomiast w poniedziałek 19 lipca, o godz. 13:00 w szwajcarskim Nyonie. Mecze tej fazy odbędą się 5 i 12 sierpnia.
Pary II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy
Ścieżka ligowa
- Ararat Erewan (Armenia) – Śląsk Wrocław (Polska)
- Sūduva Marijampolė (Litwa) – Raków Częstochowa (Polska)
- Pogoń Szczecin (Polska) – NK Osijek (Chorwacja)
- RFS Ryga (Łotwa) – Puskás Akadémia FC (Węgry)
- Žalgiris Kowno (Litwa) – The New Saints FC (Walia)
- NK Domžale (Słowenia) – FC Honka (Finlandia)
- Kuopion Palloseura (Finlandia) – Worskła Połtawa (Ukraina)
- FK Sutjeska Nikšić (Czarnogóra) – Maccabi Tel Awiw (Izrael)
- IF Elfsborg (Szwecja) – Milsami Orhei (Mołdawia)
- Gżira United FC (Malta) – HNK Rijeka (Chorwacja)
- FK Škupi Skopje (Macedonia Północna) – CD Santa Clara (Portugalia)
- FK Velež Mostar (Bośnia i Hercegowina) – AEK Ateny (Grecja)
- Drita Gnjilane (Kosowo) – Feyenoord Rotterdam (Holandia)
- Hammarby IF (Szwecja) – NK Maribor (Słowenia)
- FH Hafnarfjörður (Islandia) – Rosenborg BK (Norwegia)
- FCSB Bukareszt (Rumunia) – Szachtior Karaganda (Kazachstan)
- FK Astana (Kazachstan) – AS Áris Saloniki (Grecja)
- FC Viktoria Plzeň (Czechy) – Dinamo Brześć (Białoruś)
- Hibernian FC (Szkocja) – FC Santa Coloma (Andora)
- Qarabağ Ağdam (Azerbejdżan) – Ashdod SC (Izrael)
- FC Basel 1893 (Szwajcaria) – Partizani Tirana (Albania)
- Molde FK (Norwegia) – Servette FC Genewa (Szwajcaria)
- FC København (Dania) – Torpiedo Żodzino (Białoruś)
- Arda Kyrdżali (Bułgaria) – Hapoel Beer Szewa (Izrael)
- Petrocub Hîncești (Mołdawia) – Sivasspor Kulübü (Turcja)
- Dinamo Batumi (Gruzja) – BATE Borysów (Białoruś)
- Larne FC (Irlandia Północna) – Århus GF (Dania)
- Łokomotiw Płowdiw (Bułgaria) – 1.FC Slovácko Uherské Hradiště (Czechy)
- Újpest FC (Węgry) – FC Vaduz (Liechtenstein)
- FK Panevėžys (Litwa) – FK Vojvodina Nowy Sad (Serbia)
- Apóllon FC (Cypr) – MŠK Žilina (Słowacja)
- AEL Limassol (Cypr) – Vllaznia Shkodër (Albania)
- FK Partizan Belgrad (Serbia) – FC DAC 1904 Dunajská Streda (Słowacja)
- KAA Gent (Belgia) – Vålerengens IF (Norwegia)
- Austria Wiedeń (Austria) – Breiðablik (Islandia)
- HNK Hajduk Split (Chorwacja) – Toboł Kustanaj (Kazachstan)
- FK Čukarički Belgrad (Serbia) – Sumqayıt FK (Azerbejdżan)
- PFK Soczi (Rosja) – Keşlə FK (Azerbejdżan)
- CSKA Sofia (Bułgaria) – FK Liepāja (Łotwa)
- Football 1991 Dudelange (Luksemburg) – Bohemian FC (Irlandia)
- Universitatea Craiova (Rumunia) – KF Laçi (Albania)
- NK Olimpija Lublana (Słowenia) – Birkirkara FC (Malta)
- FC Spartak Trnava (Słowacja) – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Rumunia)
- Aberdeen FC (Szkocja) – BK Häcken (Szwecja)
- Dundalk FC (Irlandia) – FC Levadia Tallin (Estonia)
Ścieżka mistrzowska
- SS Folgore (San Marino) – Hibernians FC (Malta)
- FK Budućnost Podgorica (Czarnogóra) – HB Tórshavn (Wyspy Owcze)
- Teuta Durrës (Albania) – Inter Club d’Escaldes (Andora)
- Szachtior Soligorsk (Białoruś) – CS Fola Esch (Luksemburg)
- Riga FC (Łotwa) – FK Škendija 79 Tetovo (Macedonia Północna)
- FC Prishtina (Kosowo) – Connah’s Quay Nomads FC (Walia)
- Linfield FC (Irlandia Północna) – FK Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)
- Valur Reykjavík (Islandia) – FK Bodø/Glimt (Norwegia)
- Dinamo Tbilisi (Gruzja) – Maccabi Hajfa (Izrael)
- Shamrock Rovers FC – wolny los